SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Trzy czwarte Polaków nie chce zmieniać dostawy energii elektrycznej

61 proc. Polaków ma świadomość, że może dowolnie zmienić dostawcę energii, jednak większość (76 proc.) przyznaje, że nie jest tym zainteresowana. Główną przyczyną jest brak wiary, że dzięki przejściu do innego dostawcy będą płacili mniej (42 proc.) - wynika z badania ARC Rynek i Opinia.

Article

Jednocześnie respondenci zapytani o konkretne korzyści przyznają, że gdyby otrzymali ofertę, dzięki której ich rachunki za energię byłyby o 20 proc.  niższe, być może zdecydowaliby się na zmianę, zwłaszcza gdyby firma składająca ofertę była inną firmą z branży energetycznej lub firmą sprzedającą gaz ziemny.

Niższy odsetek - około 30 proc.  respondentów - podjąłby taką decyzję, gdyby oferta pochodziła od operatora telefonicznego lub telewizyjnego.

Większość respondentów (59 proc.) przyznaje, że w ostatnim czasie spotkała się z reklamami sprzedawców energii elektrycznej. Głównymi celami w komunikacji marketingowej, z którą spotkali się badani, były: zachęcenie do zmiany sprzedawcy energii (57 proc.) i popularyzacja marki (50 proc.).

Badanie zostało przeprowadzone przez ARC Rynek i Opinia w dniach 17-23 grudnia 2013 r. techniką CAWI (internetowe wywiady online) na ogólnopolskiej próbie odbiorców energii elektrycznej N=1271.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Trzy czwarte Polaków nie chce zmieniać dostawy energii elektrycznej

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
nick
No brawo wnioskowanie dla populacji Polski przy takim zasięgu Internetu; wg. Diagnozy Społecznej2013 "Podłączonych do Internetu jest już 67% gospodarstw domowych, co przekłada się na możliwość bycia online dla 75,7% Polaków.
Uwielbiam takie badania, byleby tanio były zrobione
odpowiedź