SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

TU Europa chce przeprowadzić emisję akcji jeszcze w I poł. 2010 r.

Towarzystwo Ubezpieczeń Europa liczy, że jeszcze w I połowie przeprowadzi emisję akcji, z której planuje pozyskać co najmniej 200 mln zł. Getin Noble Bank, do którego należy prawie 20% akcji ubezpieczyciela, rozważa ich sprzedaż, poinformowali przedstawiciele grupy Getin Holding w piątek. 

TU Europa chce przeprowadzić emisję akcji jeszcze w I poł. 2010 r.

"Prospekt już od dawna jest w KNF, kilka dni temu został uzupełniony o wyniki TU Europa po I kw. Mam nadzieję, że tę emisję uda się przeprowadzić jeszcze w tym półroczu" - powiedział dziennikarzom przewodniczący rady nadzorczej TU Europa Jarosław Augustyniak.

TU Europa, które w lutym złożyło prospekt do Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) planuje publiczną emisję do 1.575.000 akcji (ok. 20% kapitału) serii H z wyłączeniem prawa poboru i podwyższenia kapitału do maksimum 37.800.000 zł. Spółka zakłada pozyskanie ok. 200 mln zł, które przeznaczy na rozwój działalności.

"Europa mocno się zmienia i ze spółki monoproduktowej stała się ubezpieczycielem, który oprócz ubezpieczeń kredytów hipotecznych sprzedaje poliso-lokaty, produkty ustrukturyzowane i wiele innych. Dlatego potrzebuje środków na finansowanie dalszego dynamicznego rozwoju" - powiedział Augustyniak.

Ostateczna wartość emisji może być wyższa, jeśli Getin Noble Bank - który w lipcu 2009 roku kupił od Getin Holding 1.570.400 akcji TU Europa, stanowiących 19,94% kapitału i udziałów w głosach - zdecyduje się na sprzedaż swoich walorów.

"Bank na razie rozważa taką możliwość i niewykluczone, że zdecyduje o sprzedaży tych akcji" - powiedział członek zarządu Getin Holding Artur Wiza.

Przedstawiciele Getin Holding poinformowali, że nie widzą zagrożeń dla przeprowadzenia emisji. "Oferta PZU bardzo nam pomogła, mamy wiele zapytań dotyczących emisji, dlatego nic nie powinno stanąć na przeszkodzie w jej realizacji"- powiedział Wiza.

TU Europa miało 34,03 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2010 roku wobec 26,95 mln zł zysku rok wcześniej. Składki zarobione brutto wyniosły 126,25 mln zł wobec 131,44 mln zł rok wcześniej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: TU Europa chce przeprowadzić emisję akcji jeszcze w I poł. 2010 r.

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl