SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Do końca roku TV Republika z nowej siedziby. „Tysiące metrów kwadratowych”

W TV Republika trwają przygotowania do przeprowadzki. Szef wydawców stacji Jarosław Olechowski informuje Wirtualnemedia.pl, że nastąpi ona do końca roku. Nowa siedziba ma być adekwatna do obecnej pozycji rynkowej stacji. Jej powierzchnia liczona w tysiącach metrów kwadratowych ma zostać przeznaczona m.in. na trzy studia.

TV Republika w ostatnich miesiącach zatrudniła szereg twarzy znanych m.in. z Telewizji Polskiej. W firmie na warszawskim Muranowie (ul. Pawia 55, wejście od ul. Dzielnej 60) pracuje obecnie kilkaset osób. Rozwój stacji miał decydujący wpływ na przeprowadzkę, ale nie jest to jedyny powód. - Właściciel budynku, w którym jesteśmy obecnie zdecydował o zmianie jego przeznaczenia. My tutaj po prostu się nie mieścimy. To siedziba pod zupełnie inną skalę działalności. Nie przystaje do dzisiejszych realiów, w których funkcjonujemy i pozycji rynkowej, jaką zajmujemy. Zmiana wynika z szybkiego wzrostu i rozbudowy części redakcyjno-produkcyjnej. Ten zespół kilkukrotnie powiększył się w stosunku do tego, co było jeszcze pod koniec zeszłego roku. Ta zmiana siedziby tak czy inaczej musiałaby się wydarzyć – mówi Wirtualnemedia.pl Olechowski.

Układ studia jak w „Faktach” TVN i TVN24?

Nowa siedziba będzie zlokalizowana w Warszawie, ale Olechowski nie chce na razie zdradzić w jakiej dzielnicy. Obiekt nie był wcześniej wykorzystywany na potrzeby produkcji telewizyjnej. - Zmieniamy siedzibę na znacznie większą i bardziej reprezentacyjną. Do końca roku będziemy nadawać z nowego miejsca. Siedziba będzie godna naszej obecnej pozycji rynkowej. Można ją będzie liczyć w tysiącach metrów kwadratowych. Będą tam realne studia. Nie tylko green box’y, tylko realne studia. Przeprowadzka to skomplikowany proces. Potrzebne jest bowiem wyposażenie studiów, zainstalowanie sprzętów, uruchomienie emisji. To bardzo złożony proces. Prace są bardzo zaawansowane – zapewnia szef wydawców TV Republika.

Ile studiów telewizyjnych będzie w nowej siedzibie? -  W sumie będą trzy studia. Będą dwa studia pełnoskalowe z rzeczywistą scenografią. Będzie jedno studio green box’owe i jeszcze jedno mniejsze do łączeń, nagrań podcastowych i tego typu rzeczy. Analizujemy jeszcze różne koncepcje. Może być tak, że będzie jedno studio główne, które będzie jednocześnie studiem programu „Dzisiaj”. Trochę jak jest w TVN, że z jednego studia nadają „Fakty” i TVN24. Duże studio będzie miało krycie na kilka stron. Będzie można obracać kamery na różne strony w tym studiu. To pozwoli nam różne programy realizować z tego samego studia, zmieniając scenografię. Odświeżona zostanie cała baza produkcyjna. To są wielomilionowe inwestycje. Nie mogę dokładnie zdradzić jakiego rzędu, bo to kwestie poufnych umów z dostawcami – odpowiada Olechowski.

TV Republika już z koncesją naziemną

Niedawno KRRiT zdecydowała, że dwa wolne miejsca na MUX-8 naziemnej telewizji cyfrowej zostaną zagospodarowane przez Republikę, związaną z Tomaszem Sakiewiczem i wPolsce24, bliską braciom Karnowskim. W konkursie przegrały zgłoszona przez Grupę MWE Networks stacja Polska24 i zaproponowana przez węgierską firmę TV2 Media telewizja PTV. Kilka dni temu na MUX-8 pojawiła się plansza zapowiadająca emisję TV Republika. Z kolei we wtorek szefostwo stacji odebrało koncesję naziemną. Stacja trafi na 51. kanał (LCN) naziemnej telewizji cyfrowej.

Po głosowaniu zasiadający w KRRiT prof. Tadeusz Kowalski przesłał Wirtualnemedia.pl oświadczenie. - Na posiedzeniu 21 czerwca br., czterech członków KRRiT podjęło uchwałę o zagospodarowaniu wolnych miejsc na MUX-8. W mojej ocenie nastąpiło to z naruszeniem zasady dochowania należytej staranności wynikającej z braku wystarczającej informacji o wnioskodawcach i zignorowaniu niektórych opinii ekonomicznych - napisał w stanowisku. Grupa MWE Networks zapowiedziała odwołanie.

Na razie TV Republika jest dostępna za pośrednictwem multipleksów eksperymentalnych naziemnej telewizji cyfrowej (Warszawa, Gdańsk, Wrocław, Katowice), multipleksów lokalnych (Jelenia Góra, Rybnik, Częstochowa, Tomaszów Mazowiecki, Wrocław, Świdnica, Lubin, Głogów), platform cyfrowych (Polsat Box, Canal+, Orange), a także sieci kablowych (m.in. Play/UPC Polska, Vectra). Stream TV Republika można oglądać za pośrednictwem strony internetowej tvrepublika.pl i YouTube.

W ostatnich miesiącach do TV Republika dołączyli m.in. Danuta Holecka, Michał Rachoń, Cezary Gmyz, Jarosław Olechowski, Adrian Borecki, Kamil Trzaska, Konrad Wąż, Daniel Machnowski, Anna Popek, Adrian Klarenbach, Miłosz Kłeczek czy Marcin Dobski.

Z danych Nielsena podanych przez TVN24 wynika, że w czerwcu br. udział w rynku TV Republika w grupie 4+ wyniósł 3,23 proc. Liderem segmentu kanałów newsowych był TVN24 (5,47 proc.). Gorzej niż TV Republika poradziły sobie Polsat News (1,57 proc.) i TVP Info (1,27 proc.).

Dołącz do dyskusji: Do końca roku TV Republika z nowej siedziby. „Tysiące metrów kwadratowych”

55 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Promek
Uciekaj Republiką zabrali miliony udawali wszystko teraz kłamanie holecką
24 77
odpowiedź
User
Jack
Ciekawe kto to kupi za niespełna 4 lata jak te wszystkie szczury znów uciekną to TVP PiS? Sakwa zostanie jak osiurany miś...
62 54
odpowiedź
User
Patriota
Nie oglądam rosyjskiej TV za Rubliki
87 73
odpowiedź