SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

TV Republika z dłuższym pasmem dziennym i otwartym oknem w internecie

Telewizja Republika od poniedziałku 2 listopada br. wydłużyła pasmo dziennie, ale tylko w wersji internetowej, skąd znikły telezakupy. Dodatkowo kanał można bezpłatnie oglądać w sieci przez pięć godzin dziennie.

Article

Dotąd TV Republika między 9.30 a 14.30 nadawała informacje i komentarze przez około dwie i pół godziny, przeplatając je telezakupami. Od wczoraj widzowie w internecie mogą oglądać pasmo informacyjno-publicystyczne przez pięć godzin bez przerwy - mają dostęp do innej wersji niż ta dystrybuowana przez satelitę i w kablówkach. Tam pozostają nadal telezakupy, bo ich emisja pozwala stacji zarobić na dalsze działanie.

Piotr Fic, dyrektor operacyjny TV Republika, informuje Wirtualnemedia.pl, że poszerzenie pasma dziennego w internecie wynika z tego, że w ciągu dnia większość odbiorców z grupy komercyjnej jest w pracy, więc stację mogą oglądać jedynie na tabletach czy smartfonach, a nie na tradycyjnym telewizorze. - TV Republika to medium, które chce docierać do widzów w różny sposób, internet to przyszłość - mówi Fic.

Dodatkowo TV Republika zdecydowała o tym, że całe pasmo emitowane między 9.30 a 14.30 będzie dostępne w internecie bezpłatnie dla wszystkich użytkowników. Ma to ich zachęcić do zakupu karty TV Republika, która pozwala na oglądanie TV Republika w sieci przez całą dobę. Dotąd sprzedano niemal 10 tys. takich kart.  Fic informuje, że nie zdecydowano jeszcze jak długo stacja dostępna będzie w ramach tzw. otwartego okna. - Będzie to zależało od zainteresowania - podkreśla Fic.

Poza internetem Telewizja Republika dostępna jest na platformach Cyfrowy Polsat i nc+ (ostatnio przesunęła ona kanał z pozycji 28. na 216.) oraz w sieciach kablowych jak m.in.  UPC Polska, Vectra, Inea i Toya.

Z danych Nielsen Audience Measurement wynika, że we wrześniu br. średni udział TV Republika w rynku wyniósł 0,12 proc.

Dołącz do dyskusji: TV Republika z dłuższym pasmem dziennym i otwartym oknem w internecie

19 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Nina
Poprawcie jakość nadawania, bo sygnał zrywa się co kilka minut, a czasem częściej. Nie da się tak.
odpowiedź
User
2344
To teraz reżimowa telewizja :)
odpowiedź
User
radio
Poprawcie jakość nadawania, bo sygnał zrywa się co kilka minut, a czasem częściej. Nie da się tak.

Ja tam w oknie otwartym widze pelne HD :)
odpowiedź