SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

TV Republika z publiczną ofertą akcji. Chce pozyskać 12 mln zł

Telewizja Niezależna, nadawca kanału TV Republika, w bieżącym miesiącu rozpocznie pierwszą publiczną emisję swoich akcji. - Planujemy pozyskać z niej 12 mln zł - mówi Wirtualnemedia.pl Piotr Barełkowski, prezes Telewizji Niezależnej.

Piotr Barełkowski

Piotr Barełkowski

Spółka ma już zgodę Komisji Nadzoru Finansowego na przeprowadzanie kampanii informacyjnej. Na jej stronie pojawił się spot zachęcający do kupowania akcji, w którym występuje m.in. znana z “M jak miłość” aktorka Dominika Figurska oraz aktor Redbad Klijnstra. “Kup nasze akcje. Buduj wolne media” - zachęca stacja. 9 października br. zostanie ogłoszone memorandum informacyjne spółki, zawierające podstawowe informacje o niej. Pięć dni później zostaniem ogłoszona oferta publiczna. Zapisy na akcje potrwają do 3 listopada br.

- To oferta skierowana do szerokiej grupy Polaków - mówi nam Piotr Barełkowski. Spółka nie planuje specjalnych spotkań dla inwestorów instytucjonalnych. - Każdy zainteresowany będzie mógł kupić nasze akcje - dodaje Barełkowski. Część papierów w przyszłym roku ma trafić na rynek New Connect, czyli tzw. małą giełdę, skupiającą ponad 400 małych spółek. Ofertę Telewizji Niezależnej wprowadzać będzie Dom Maklerski Prospectus.


Spółka liczy na pozyskanie z emisji 12 mln zł. - Pieniądze te przeznaczone zostaną na rozwój stacji. Zamierzamy poczynić szereg zakupów, które technologicznie i merytorycznie poprawią nasz produkt - mówi nam Barełkowski. Kanał zainwestuje m.in. w nowe wozy transmisyjne.

Dotąd Telewizja Niezależna przeprowadziła dwie prywatne emisje akcji, w wyniku których zgromadzono 3 mln zł. Obecnie spółka ma 30 akcjonariuszy, żaden z nich nie posiada znaczącej liczby akcji.

Piotr Barełkowski informuje, że Telewizja Niezależna po pierwszych miesiącach działania (w okresie do końca sierpnia br.) zanotowała niewielki zysk. Kanał czerpie przychody głównie z opłat od operatorów i indywidualnych widzów. Zarząd firmy liczy teraz na wzrost przychodów z reklam, który ma sprawić, że spółka zakończy ten rok na plusie.

Telewizja Republika nadaje od maja br. Jest kanałem informacyjno-publicystycznym o profilu konserwatywnym. Stację oglądać można m.in. w Cyfrowym Polsacie oraz w licznych małych i średnich sieciach kablowych. Cały czas brak jej jednak u trzech największych operatorów, czyli w UPC Polska, Vectrze i Multimedia Polska. Prezes spółki twierdzi, że rozmowy z nimi są już finalizowane.

Poza tym kanał można oglądać na jego stronie internetowej. Możliwy jest roczny dostęp do niego dzięki zakupowi kosztującej 138 zł Karty Klubu TV Republika. Od niedawna można też wykupić dostęp do streamingu stacji na trzy miesiące. Jak ujawnia Barełkowski, Kartę Klubu TV Republika zakupiło już niemal 20 tys. osób, a kilka tysięcy zdecydowało się na zakup trzymiesięcznego abonamentu. Poza tym kanał oglądać można też na platformach internetowych ipla i netvi.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: TV Republika z publiczną ofertą akcji. Chce pozyskać 12 mln zł

33 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
@bezczelny
Lepszy byłby tytuł "TV Republika wyrusza na żebry".
82 54
odpowiedź
User
Anty III RP
Odezwał się &bezczelny leming zwolennik TVN, TVN 24, Polsat, TVP PO, RMF FM, Radia Zet, Tok Fm, GazoWni ( Gazety Wyborczej) POlityki, Lisweeka i innych manipulatorskich zakłamanych mediów szerzących propagande establishmentu postkomunistycznoliberalnego III RP.
W Polsce potrzebne są niezależne media takie jak Tv Republika, Tv Trwam, Radio Wnet, Do Rzeczy Gazeta Polska czy Nasz Dziennik o polskim kapitale mówiące prawdę w tedy możemy mówić że w Polsce jest demokracja.
W tej chwili w Polsce mamy dyktaturę w mediach, polityce, biznesie środowisk postkomunistycznoliberalnych.
51 96
odpowiedź
User
Yogidługonogi
Och, znowu drogie lemingi popiszą się jakże odkrywczymi i nigdzie jeszcze niepublikowanymi przemyśleniami, że np. to wszystko za pieniądze SKOKów, że "NIGDY nie będę tego oglądał" i że Wildstein i Gmyz to miernoty. A także, że śmierdzą mi nogi. Lubię ludzi myślących i inteligentnych. Jak wy, głupki wy moje!
39 76
odpowiedź
User
Tomów
Wozy transmisyjne wam potrzebne? To znaczy, że Stankiewicz już nie chce użyczać swojego Fiata Uno? Ha ha ha!
72 39
odpowiedź
User
Yogidługonogi
Powyżej przykład, że jak masz kupę forsy, możesz sobie kupić półgłówka. I TVN korzysta.
34 33
odpowiedź