SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Katarzyna Kieli poza radą nadzorczą TVN. Roanne Weekes za Rafała Ogrodnika w zarządzie Discovery Polska

Z zarządu spółki Discovery Polska odwołany został Rafał Ogrodnik (pozostaje w zarządach kilku innych spółek z TVN Grupy Discovery), a w jego miejsce weszła Roanne Lea Weekes. Ponadto Weekes została członkiem rady nadzorczej spółki TVN, zastępując tam Katarzynę Kieli - ustalił portal Wirtualnemedia.pl.

Katarzyna Kieli, prezes Discovery w regionie EMEAArticle

Rafał Ogrodnik był w zarządzie Discovery Polska od 2014 roku. Od połowy 2018 roku jest członkiem zarządów spółek TVN i TVN Media (odpowiada za finanse, wsparcie biznesu oraz integrację obu TVN i Grupy Discovery).

W połowie 2019 roku Ogrodnik dołączył do zarządu spółki Scripps Networks Interactive, a jesienią ub.r. do zarządu Stavki, spółki zależnej TVN nadającej kanał TTV.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Roanne Lea Weekes pełni funkcję dyrektorskie w kilku brytyjskich spółkach należących do koncernu Discovery, m.in. Discovery Networks International Holdings, DNI Licensing, Discovery Lightning Investments i DNI Foreign Holdings.

W grudniu ub.r. z zarządem Discovery Polska pożegnała się Katarzyna Kieli, szefowa Discovery w regionie EMEA, która była we władzach spółki od jej uruchomienia w 2001 roku. Równocześnie do zarządu został powołany Grzegorz Ziółkowski, wiceprezes ds. podatkowych Discovery w regionie EMEA i członek zarządu ds. finansowych w Fundacji TVN.

Od połowy 2017 roku w zarządzie Discovery Polska jest Dorota Żurkowska-Bytner.

W 2019 roku spółka Discovery Polska osiągnęła wzrost przychodów o 18,3 proc. do 113,97 mln zł, a jej wynik netto poszedł w dół z 5,3 mln zł zysku do 7,92 mln zł straty. Jej wynik netto mocno obciążyło obniżenie z 33 mln zł do zera posiadanych udziałów Green Content, nadawcy kanału Metro.


Roanne Lea Weekes i Rafał Ogrodnik

Weekes za Katarzynę Kieli w radzie nadzorczej TVN

W styczniu br. Roanne Lea Weekes weszła też w skład rady nadzorczej spółki TVN. Zastąpiła tam Katarzynę Kieli, która była członkiem rady nadzorczej firmy od wiosny 2018 roku.

W radze nadzorczej TVN pozostają wiceprezes i główna prawniczka Discovery Savalle Sims oraz Jean Briac Perrette, prezes i CEO Discovery International.

W ostatnich miesiącach znacząco zmniejszono skład zarządu TVN. We wrześniu z firmy odszedł prezes Piotr Korycki, jego obowiązki przejęła Katarzyna Kieli. W październiku z TVN pożegnali się członkowie zarządu Maciej Maciejowski (odpowiadał za pion internetowy) i Tomasz Marszałł (nadzorował marketing), a dwa tygodnie temu poinformowano, że z firmy odchodzą dyrektor personalna Agnieszka Trysła i dyrektor komunikacji korporacyjnej Marcin Barcz, niedługo wcześniej odwołani z zarządu.

Pod koniec stycznia informowaliśmy, że z redakcji TVN24 ma zostać zwolnionych kilkanaście osób. - Naszym głównym celem jest uproszczenie struktur firmy w taki sposób, żeby uzyskać maksymalną elastyczność, a co za tym idzie, jak najlepsze dopasowanie do potrzeb widzów i wymogów rynku - tłumaczył Marcin Barcz, dyrektor komunikacji korporacyjnej w TVN Grupie Discovery.

Pod koniec ub.r. nadawca zwolnił w swojej centrali i oddziałach regionalnych ok. 30 osób, m.in. z TVN Media, pracowników działu techniki oraz inżynierów wozów transmisyjnych.

W styczniu br. TVN Grupa Discovery rozesłał do pracowników ankiety z pytaniami o współpracę z innymi firmami, które mogą być konkurencją dla nadawcy. Oprócz tego mieli się oni zapoznać z dokumentem informującym m.in. że za konflikt interesów uważa się zatrudnianie członka rodziny czy randki ze współpracownikami.

W lutym z nadawcą rozstali się dziennikarz śledczy Szymon Jadczak, ostatnio związany z portalem TVN24.pl (w kwietniu zacznie pracę w Wirtualnej Polsce), zajmujący się głównie tematyką zagraniczną publicysta Jacek Pałasiński, dziennikarz Igor Sokołowski i korespondentka w Paryżu Anna Kowalska.

W 2019 roku TVN osiągnął wzrost skonsolidowanych przychodów sprzedażowych o 5 proc. do 2,07 mld zł oraz wyniku netto ze 157,71 mln zł straty do 540,57 mln zł zysku. Firma na koniec roku zatrudniała 1,6 tys. osób, zwiększyła wydatki na wynagrodzenia, marketing i badania.

Dołącz do dyskusji: Katarzyna Kieli poza radą nadzorczą TVN. Roanne Weekes za Rafała Ogrodnika w zarządzie Discovery Polska

23 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
XX
Uelastycznienie sięgnęło nawet zarządu i rady nadzorczej, hehe.
odpowiedź
User
IOP
Tyle w Temacie --->Roanne Lea Weekes pełni funkcję dyrektorskie w kilku brytyjskich spółkach należących do koncernu Discovery, m.in. DNI Licensing, jak wiadomo jeszcze Koncesja Która kończy się we Wrześniu 2021 na nadawanie TVN24 nie została przedłużona przez KRRiT
odpowiedź
User
taka piękna katastrofa
Tyle lat kariery, a tu jedna szczepionka...
odpowiedź