SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Z TVN odchodzi prezes Piotr Korycki, zastąpi go Katarzyna Kieli

Discovery wprowadza nową strukturę organizacyjną w regionie EMEA. W ramach zmian z TVN żegna się prezes Piotr Korycki, jego obowiązki przejmie Katarzyna Kieli.

Piotr Korycki, fot. TVN / Krzysztof DubielArticle

W związku ze zmianami organizacyjnymi z Discovery odejdzie kilku szefów dotychczasowych regionów. Ze swojego stanowiska odejdzie też m.in. Piotr Korycki, prezes TVN. Katarzyna Kieli  w ramach swojego stanowiska prezes i dyrektor zarządzającej Discovery w regionie EMEA będzie nadzorowała działalność Discovery w Polsce.

- Pozostawiam firmę w doskonałej formie. W 2020 roku TVN osiągnął rekordowe udziały rynkowe, jest w dobrej kondycji finansowej, sprawnie przeszedł przez trudne chwile związane z pandemią i jest przygotowany do poradzenia sobie z wyzwaniami jakie niesie przyszłość. Dołączyłem do firmy, gdy była prywatną spółką posiadającą dwa kanały telewizyjne, a teraz jest największą grupą multimedialną Centralnej Europy. Jestem dumny z całego zespołu TVN i szczęśliwy, że przez 17 lat mogłem dzielić z nim trudne i radosne chwile. Zawsze pozostanę widzem i fanem TVN - zapewnia Piotr Korycki.

- Piotr miał bardzo duży wkład w sukces TVN. Przeprowadził proces akwizycji TVN przez Discovery, nadzorował późniejszą integrację firm i przewodził cyfrowej transformacji, w ramach której nastąpiły tak ważne wydarzenia jak rozwój Playera oraz uruchomienie aplikacji TVN24 GO, wiodącej newsowej platformy video w Polsce. Chciałabym mu bardzo podziękować za jego wkład i zaangażowanie i życzyć wielu sukcesów w przyszłości - dodaje Katarzyna Kieli.

Korycki w TVN przez 17 lat

Piotr Korycki rozpoczął pracę w TVN w 2003 roku jako zastępca dyrektora finansowego. W 2009 objął funkcję dyrektora finansowego, a w 2012 roku dołączył do zarządu spółki. Prezesem został w maju 2018 roku, kiedy po przejęciu Scripps Networks Interactive, poprzedniego właściciela TVN, przez Discovery powołano wspólne władze TVN i Discovery w Polsce.

W zespole zarządzającym TVN i Discovery oprócz Koryckiego znaleźli się m.in. Edward Miszczak, Adam Pieczyński, Piotr Tyborowicz, Dorota Żurkowska-Bytner i Maciej Maciejowski. Pieczyński, który był szefem pionu informacji TVN, pożegnał się z firmą pod koniec ub.r.

W komunikacie podkreślono, że Piotr Korycki przeprowadził TVN przez kolejne zmiany właścicielskie oraz uczestniczył we wszystkich istotnych transakcjach kapitałowych, m.in. w debiucie giełdowym. Jest także jednym ze współtwórców TVN Media, domu mediowego odpowiedzialnego za przychody 50 kanałów telewizyjnych.

Discovery upraszcza struktury

Od września br. Discovery wprowadza nową strukturę organizacyjną w regionie EMEA obejmującym 140 rynków w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce. Koncern podkreśla, że restrukturyzacja ma na celu wprowadzenie prostszej i bardziej efektywnej struktury, która umożliwi szybsze reagowanie na zmieniające się potrzeby widzów, zwłaszcza na dynamicznie rozwijającym się rynku VOD.

- Intensywnie rozwijamy naszą ofertę w ramach modelu D2C w regionie EMEA. Każdego dnia docieramy do milionów widzów poprzez kanały telewizyjne i platformy OTT. Naszą ambicją jest, aby programy były łatwo dostępne o każdej porze dnia i na każdym urządzeniu na jakim nasi widzowie będą chcieli je oglądać. Nowa struktura organizacyjna pozwoli nam na szybsze reagowanie na te potrzeby, poprzez wykorzystanie w pełni know-how i skali Discovery w regionie - komentuje Katarzyna Kieli, prezes i dyrektor zarządzająca Discovery w regionie EMEA.

Discovery zapewnia, że Konsolidacja w ramach makroregionów umożliwi znacznie sprawniejszy przepływ informacji w regionie EMEA. Połączone zostaną między innymi regiony Wielkiej Brytanii i Skandynawii, kraje niemieckojęzyczne będą zarządzane łącznie z krajami Beneluxu, a Francja łącznie z Hiszpanią i Portugalią. Utworzone zostanie nowe stanowisko, które połączy kierowanie zespołem kanałów pan-europejskich z zarządzaniem rynkami Europy Centralnej, Rosją, Bliskim Wschodem i Afryką. Polska będzie zarządzana jako niezależny rynek.

W drugim kwartale br. Discovery zanotował spadek przychodów o 12 proc. do 2,54 mld dolarów oraz zysku netto z 947 do 271 mln dolarów. Dużo mocniej zmalały wpływy koncernu poza USA, przychody reklamowe poszły w dół znacznie bardziej niż z dystrybucji.

Dołącz do dyskusji: Z TVN odchodzi prezes Piotr Korycki, zastąpi go Katarzyna Kieli

36 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
walter
nie jest to dobry znak.
odpowiedź
User
Łoren z Buffetu
I następny do zmiany Miszczak. Ten pan z każdą ramówką pogrąża TVN
odpowiedź
User
Adrian
Szybko poszło.
odpowiedź