SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Trzy seriale i dwa programy nowościami TVN na wiosnę. "Wydajemy więcej, ale wydatki rozkładają się inaczej"

W wiosennej ramówce TVN pokaże trzy nowe seriale „Tajemnica zawodowa”, „Lab” i „Żywioły Saszy - Ogień”, a także dwa programy - „Power Couple” i „Równi sobie”. - W perspektywie paru lat granica między tak zwanym high-seasonem (wiosna i jesień), a resztą roku będzie się coraz bardziej zacierać - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Edward Miszczak, dyrektor programowy TVN Discovery Polska.

Wczoraj wieczorem TVN pokazał specjalny show „Jesteśmy w domu!”, w którym zaprezentowana została wiosenna oferta programowa Grupy TVN Discovery Polska. Wydarzenie poprowadzili Paulina Krupińska i Marcin Prokop.

- Patrząc łącznie na nasz budżet programowy wydajemy więcej niż kiedykolwiek, ale te wydatki rozkładają się inaczej niż kiedyś. Coraz większa część budżetu to seriale i programy Playera, ewidentnie punkt ciężkości przesuwa się w stronę oferty VOD. Więcej niż w poprzednich latach idzie też na TVN7, bo postawiliśmy sobie ambitny cel przesunięcia tego kanału do grupy największych graczy na rynku. To się nawiasem mówiąc chyba już udało, patrząc na wyniki śmiało możemy postawić tezę, że na polskim rynku jest już grupa Big5, a nie Big4 - komentuje portalowi Wirtualnemedia.pl Edward Miszczak, dyrektor programowy TVN Discovery Polska.

- Natomiast te budżety nie rosną aż tak, żebyśmy mogli sfinansować te priorytety nie dotykając dotychczasowych wydatków. Duży kanał, a z nim kanały tematyczne, mają dziś mniejsze budżety niż w poprzednich latach. Oczywiście porównujemy się z rokiem 2019 i wcześniejszymi, ubiegły rok pod znakiem pandemii w ogóle wszystko wywrócił do góry nogami, budżety programowe były dużo mniejsze - dodaje.

"Puzzle kanałowo-playerowe stają się coraz bardziej skomplikowane"

W tym roku wiosenna ramówka TVN rozpocznie się w poniedziałek, 15 lutego. Będzie to dwa tygodnie wcześniej niż rok temu kiedy ramówka startowała 2 marca. Z kolei w poprzednich latach wiosenna ramówka TVN startowała w lutym. W 2019 roku było to 25 lutego, w 2018 - 12 lutego, a w 2017 roku - 6 lutego.

- Dzisiaj te puzzle kanałowo-playerowe stają się coraz bardziej skomplikowane. Musimy pogodzić interesy rynku reklamowego, który ciągle daje nam największą część przychodów, z potrzebami widzów płacących za dostęp do naszych programów w Playerze. Tam nie obowiązują sezony reklamowe, dlatego pewnie granica między tak zwanym high-seasonem (wiosna i jesień), a resztą roku będzie się coraz bardziej zacierać. Tym razem start ramówki wypadł nam 15 lutego, nie wykluczam że w perspektywie paru lat w ogóle przestaniemy mówić o początku i końcu sezonu, premiery będą rozłożone na cały rok - komentuje nam Miszczak.

Pomimo startu wiosennej ramówki TVN w trzecim tygodniu lutego, część tytułów TVN wprowadzi do ramówki w marcu lub nawet kwietniu. Jak informuje nas Edward Miszczak późniejszy start niektórych projektów wynika głównie ze względów produkcyjnych albo zobowiązań wobec sponsorów.

- Biorąc pod uwagę covidowe okoliczności myślę, że i tak udało nam się wyprodukować właściwie wszystko co chcieliśmy, chociaż w niektórych przypadkach było to dość karkołomne. Proszę mi wierzyć, że w dzisiejszych okolicznościach wysłanie dużej ekipy realizacyjnej na Zanzibar, żeby tam nakręcić nowe odcinki „Hotelu Paradise” to było nie lada przedsięwzięcie - zarówno ze względu na ograniczenia w poruszaniu się po świecie jak i procedury bezpieczeństwa, które sami sobie nakreśliliśmy w ramach grupy. Dominice Kulczyk z ekipą udało się dotrzeć do ośmiu krajów między innymi do Ugandy i Gwatemali. Przy innych produkcjach musieliśmy iść na pewne kompromisy. Chcieliśmy na przykład zrealizować nowy program „Power Couple” w Południowej Afryce, ale okazało się to nie do przeskoczenia, zdjęcia powstają w Polsce. Mam nadzieję, że widzowie na tyle dobrze przyjmą ten program, że kolejną serię zrealizujemy już w scenerii, na którą liczyliśmy i która dałaby temu programowi dodatkową jakość - opisuje nam.

„Tajemnica zawodowa”, „Lab” i „Żywioły Saszy - Ogień” nowymi serialami

Pierwszą z nowości TVN na wiosnę jest cotygodniowy serial „Tajemnica zawodowa”. Główną bohaterką nowego serialu TVN jest 40-letnia Julia (w tej roli Magdalena Różczka), która będzie walczyć o oczyszczenie z zarzutów kryminalnych męża - lekarza Andrzeja Żurawskiego (Cezary Pazura).

W 10-odcinkowym serialu będzie można zobaczyć takich aktorów, jak: Piotr Stramowski (Miller), Anna Dereszowska (Kinga Górska), Andrzej Zieliński (Wiktor Bielski, ojciec Julii), Tamara Arciuch (Monika Litwin), Justyna Zielska i Antonina Litwiniak (Paula i Lenka, córki Julii i Andrzeja).

Premierowe odcinki „Tajemnicy zawodowej” TVN będzie emitować w środy o godz. 21.30, począwszy od 17 lutego 2021 roku. Produkcja dostępna będzie również w serwisie Player.pl.

Od 15 lutego w dni powszednie o 17.00 TVN będzie emitować codzienny serial kryminalny „Lab”. Widzowie w każdym odcinku „Lab” zobaczą kryminalne śledztwa, m.in. morderstwa, zaginięcia, porwania czy handel ludźmi. Stali bohaterowie docu-crime to grupa policyjna i pracownicy tytułowego laboratorium. Ich życie zawodowe będzie się toczyć równolegle z życiem prywatnym.

W obsadzie „Lab” znaleźli się: Maria Szajner, Kuba Rawicz, Klaudia Traczyk, Brygida Konieczny, Michał Walewski, Bogdan Wilczewski, Anna Jurecka, Paweł Konieczny, Magda Jurecka, Dajana Rogowska i Iga Szenwald.

Trzecim nowym serialem TVN na wiosnę będzie 7-odcinkowy serial „Żywioły Saszy - Ogień”, który od 17 listopada ub.r. dostępny jest w Player.pl (projekt Player Oryginal). Fabuła produkcji koncentruje się na Saszy Załuskiej, która wraca do Polski z Wielkiej Brytanii, gdzie przez siedem lat studiowała i doskonaliła się w zawodzie profilerki. W ramach swojego pierwszego zlecenia zostaje przydzielona do grupy policjantów, którzy próbują rozwiązać zagadkę tajemniczych podpaleń łódzkich kamienic.

W obsadzie produkcji znaleźli się Magdalena Boczarska, Mirosław Haniszewski, Marcin Czarnik, Piotr Cyrwus, Arkadiusz Jakubik, Andrzej Konopka, Jerzy Trela, Aleksandra Konieczna, Krzysztof Dracz, Piotr Srebrowski, Erika Karkuszewska i Mikołaj Woubishet.

Jak informuje portal Wirtualnemedia.pl Edward Miszczak wprowadzenie trzech nowych seriali do wiosennej ramówki głównej anteny nie oznacza „że punkt ciężkości ramówki przeniósł się na stronę seriali kosztem rozrywki”.

- Rzeczywiście, jeśli spojrzeć na całą naszą ofertę to dominują w niej seriale, ale to bierze się zapewne z tego, że to one stanowią najważniejszą część programmingu w Playerze. Jeśli spojrzeć na ramówkę głównego kanału to powiedziałbym nawet, że programów rozrywkowych jest w niej więcej niż ostatnio. Udało się nam na przykład przywrócić rozrywkowe pasmo w sobotę, którego nam z różnych powodów ostatnio brakowało w wiosennych ramówkach. Tak naprawdę cztery dni w prime'ie są oparte na szeroko rozumianej rozrywce, pasma serialowe mamy tylko we wtorek i środę - mówi nam dyrektor programowy TVN Discovery Polska.

„Power Couple” i „Równi sobie” nowymi programami

Wiosną w TVN pojawią się dwa programy. Pierwszy z nich to izraelski format reality „Power Couple”, w którym kilka par przez kilka tygodni mieszka ze sobą w jednej willi. Związki muszą wytrzymać nie tylko wspólne życie w jednym miejscu z innymi duetami, ale także różne wyzwania.

W polskiej edycji „Power Couple” swoją relację przetestują: Ewa Kasprzyk i Michał Kozerski, Janusz Chabior i Agata Wątróbska, Agata i Piotr Rubik, Aleksandra i Piotr Gruszka, Hubert Gromadzki i Magda Nędza, Tomasz Torres i Paulina Łaba-Torres oraz Katarzyna Pakosińska i Irakli Basilashvili.

Za realizację produkcji na zlecenie TVN odpowiada ATM Grupa.

Program poprowadzi Olivier Janiak.

Premierowe odcinki „Power Couple” TVN będzie emitować w soboty o godz. 20.00, począwszy od 20 marca 2021 roku.

Drugim programem jest produkcja „Równi sobie”, czyli polska wersja brytyjskiego formatu „The Great Giveback”. Widzowie w każdym odcinku cyklu poznają dwie rodziny - jedną, która potrzebuje pomocy i drugą, która oferuje wsparcie. - To będzie program o tym jak ludzie, którym trochę lepiej się wiedzie w życiu, pomagają tym, których los nie rozpieszczał. Przy tym nie chodzi o wsparcie finansowe, w każdym razie nie przede wszystkim; ci którzy pomagają też niekoniecznie są bardzo zamożnymi ludźmi. Chodzi raczej o relację między rodzinami, które mogą coś z siebie dać, z tymi którzy tej pomocy potrzebują - komentuje Bogdan Czaja, zastępca dyrektora programowego TVN.

Za realizację polskiej wersji „The Great Giveback” na zlecenie Telewizji TVN odpowiada firma produkcyjna FremantleMedia. Zdjęcia do produkcji zaczęły się wczesną jesienią ub.r.

Program według pierwotnych założeń program - pod roboczym tytułem „Tacy sami” - w TVN miał być pokazywany późną jesienią ub.r., ale w ostateczności zdecydowano o przesunięciu premiery na okres późniejszy. Jak informował nas zastępca dyrektora programowego TVN Bogdan Czaja „przygotowania do produkcji zaczęły się późno ze względu na pandemię”.

Premierowe odcinki programu „Równi sobie” TVN pokazywać będzie w poniedziałki o godz. 21.30, począwszy od 1 marca 2021 roku.

Kolejne sezony „Ukrytej prawdy” i „Milionerów”

W dni powszednie o 18.00 (od 15 lutego) TVN emitować będzie „Ukrytą prawdę”, której premierowe odcinki są już dostępne w Player.pl. Od poniedziałku do czwartku o 20.55 będzie można oglądać nowy sezon „Milionerów”.

Bez zmian codziennie o 19.00 nadawane będą „Fakty”, a następnie „Uwaga! Koronawirus”, „Sport”, „Pogoda” i „Uwaga!”. Codziennie o 8.00 emitowany będzie „Dzień dobry TVN”.

Od poniedziałku do czwartku o 20.15 widzowie zobaczą kolejne odcinki „Na Wspólnej”. Od 16 lutego we wtorki o 21.30 stacja będzie pokazywać serial „Chyłka - Rewizja”, który jest już dostępny w player.pl. Na 22.30 zaplanowano nowy sezon „Kuby Wojewódzkiego”, a na 23.30 - „Superwizjera”. W czwartki o 21.30 od 18 lutego widzowie zobaczą „Kuchenne rewolucje”. W piątkowym prime-time stacja będzie bez zmian emitować filmy w ramach pasma „Superkino”.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracę

Z kolei w poniedziałki o 21.30 od 19 kwietnia (tuż po zakończeniu programu „Równi sobie”) w ramówce stacji pojawi się drugi sezon „Totalnych remontów Szelągowskiej”.

- Wiadomo, że najwięcej uwagi poświęcamy zawsze nowościom, które trzeba „sprzedać” widzom, więc tym razem więcej będziemy mówić o „Tajemnicy zawodowej” czy „Labie” niż o programach od dawna zadomowionych w ramówce. Ale proszę mi wierzyć, że równie bliskie mojemu sercu są „Kuchenne rewolucje” czy „Na Wspólnej”, bo od wyniku tych pozycji tak samo zależy sukces stacji - komunikuje portalowi Wirtualnemedia.pl Edward Miszczak.

„MasterChef Junior 6” od 7 marca

Najważniejszą pozycją ramówkową TVN w weekendy będzie szósty sezon reality-show „MasterChef Junior”, który będzie można oglądać tradycyjnie w niedziele o 20.00, począwszy od 7 marca.

W weekendy TVN pokaże także premiery nowych sezonów „Efektu domina” (w niedziele o 11.30, od 7 marca) i „Co za tydzień” (w niedziele o 13.00).

W niedzielę wieczorem (podczas widowiska „Jesteśmy w domu”) odbyła się premiera spotu wiosennej ramówki TVN. W 1-minutowym klipie występują: Marcin Prokop i Dorota Wellman, Paulina Krupińska i Damian Michałowski oraz Ewa Drzyzga i Agnieszka Woźniak-Starak (pary gospodarzy „Dzień dobry TVN”), Hubert Urbański („Milionerzy”), Magdalena Boczarska („Żywioły Saszy - Ogień”), Magdalena Różczka i Cezary Pazura („Tajemnica zawodowa”), Jakub Wojewódzki („Kuba Wojewódzki”), Dorota Szelągowska („Totalne remonty Szelągowskiej”), Magda Gessler („Kuchenne rewolucje”), Michel Moran, Ania Starmach i Mateusz Gessler („Masterchef Junior”) i Olivier Janiak (Power Couple).

Stacja TVN w klipie wykorzystała utwór „You Ain’t the Problem” w wykonaniu Michaela Kiwanuki.

Za produkcję spotu odpowiada dział autopromocji TVN. Funkcję producenta pełni Magdalena Pazio, scenarzystką i reżyserem jest Irmina Śliwińska, a creative directorem - Robert Przyszlak.

Autorem zdjęć jest Jakub Stolecki, za scenografię odpowiada Natalia Giza, a kierownikiem produkcji jest Ewa Pszczołowska.

Udział TVN w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów w 2020 roku wyniósł 7,49 proc.

Dołącz do dyskusji: Trzy seriale i dwa programy nowościami TVN na wiosnę. "Wydajemy więcej, ale wydatki rozkładają się inaczej"

65 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Lulu
Ten maly, gruby boss tam jeszcze pracuje ???
odpowiedź
User
Oho
"specjalny show" to bardzo dobre określenie!
Nuuuda
odpowiedź
User
Marcel W
Wolne media - od płacenia podatków.
Państwowa Inspekcja pracy niech sprawdzi firmę zależną od TVN -- TIVIEN . Przez lata okradała pracowników. tzw zewnetrza firma do rozliczania ludzi którzy świadczyli pracę w tvn ! Gdy pojawiło się Discovery , osoby kierujące TIVIEN szybciutko uciekły z TVN - nawet dyrektor techniczny TVN.
odpowiedź