SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

TVN sprawdza inteligencje Polaków

Drugi już Narodowy Test na Inteligencje Polaków poprowadzi duet Mołek-Majewski

Już 24 października w telewizji tvn zostanie przeprowadzony drugi już Narodowy Test na Inteligencje Polaków organizowany przy współpracy portalu internetowego Onet.pl.
W tej interaktywnej zabawie tvn zbada umiejętność logicznego myślenia, spostrzegania, rozumowania i zapamiętywania oraz zmierzy IQ Polaków.

Narodowy Test Inteligencji jest programem na żywo, realizowanym w studiu z udziałem aktywnie biorącej udział w rozwiązywaniu testu publiczności, w tym znanych osób. Oprócz programu telewizyjnego widzowie będą mieli możliwość rozwiązywania testu także w formie On-line i za pomocą serwisu sms-owego. Zabawę poprowadzą Magda Mołek i Szymon Majewski.

Tegoroczna edycja Narodowego Testu Inteligencji ma pozwolić wszystkim widzom sprawdzić, czy przez rok, który upłynął od pierwszej edycji programu, wzrósł średni iloraz inteligencji Polaków.

W trakcie dwu i półgodzinnego programu, podzielonego na dwie części, uczestnicy będą musieli odpowiedzieć na 65 pytań, podzielonych na 5 bloków i 14 segmentów
badających umiejętność logicznego myślenia, spostrzegania, rozumowania, zapamiętywania, widzenia przestrzennego oraz, podobno tak ważną dla przetrwania gatunku ludzkiego, pamięć wzrokową.

240 osób zaproszonych do studia, podzielonych na sześć rywalizujących pomiędzy sobą grup (bliźnięta, bokserzy, lekarze, pielęgniarki, kobiety z bujnym biustem
i mężczyźni z bujnym wąsem) będzie brało aktywny udział w rozwiązywaniu testu.

W drugiej części programu dowiemy się, która z nich w tym roku sięgnie po tytuł Najlepszej Grupy w studiu i wygra wspaniałe nagrody.

Oprócz tego test w studio rozwiązywać będzie 10 osób znanych publicznie tzw. VIP-ów, które zgodziły się odważnie poddać badaniu IQ na oczach wielu milionów widzów w kraju i za granicą.

W tym roku po raz pierwszy w rywalizacji będą brali udział także widzowie z USA (Chicago) z którymi tvn będzie się parokrotnie łączyć na żywo w trakcie programu.

Nad prawidłowym przebiegiem "Narodowego Testu IQ" czuwać będą zaproszeni do studia eksperci: Tatiana Szostok, psycholog i konsultant w firmie Alta, tworzącej komputerowo wspomagane systemy testów psychologicznych, m. in. Wiedeński System Testów, która przygotowała i adaptowała polską wersję IQ Testu 2004, Jacek Leluk, członek Zarządu Mensa Polska, oddziału organizacji o zasięgu międzynarodowym, dr hab. w dziedzinie biochemii i bioinformatyki oraz Mariusz Paszko, autor wielu polskich wersji programów rozwijających kreatywność i wizualizację myśli m.in. MindMapper Professional, prezes portalu wiedzy K2lider.

Jacek Leluk, członek Zarządu Mensa Polska, oddziału międzynarodowego stowarzyszenia zrzeszającego ludzi o najwyższym ilorazie inteligencji, powiedział: "Testy mierzące iloraz inteligencji stosowane są już od kilkudziesięciu lat. Spełniają ważną rolę w określaniu zdolności umysłowych człowieka. Naprawdę jednak ważne jest, w jaki sposób w naszym życiu wykorzystujemy posiadane IQ, a nie jak wysoki jest nasz iloraz inteligencji ".

W Narodowym Teście na Inteligencję będzie można wziąć udział w domu wypełniając w trakcie programu Formularz Testu. Znajdziemy go 23 października w Gazecie Wyborczej oraz w 18 października w magazynie Wprost oraz na stronie internetowej http://www.iq.onet.pl/. W drugiej części programu można będzie sprawdzić, jakie są prawidłowe odpowiedzi i dowiedzieć się, jak przeliczyć uzyskany wynik na swój iloraz inteligencji. W wypadku rozwiązywania testu on-line uczestnik natychmiast otrzyma swój wynik.

Można też rozwiązywać test przed telewizorem używając telefonu komórkowego.

Interaktywny show na żywo Narodowy Test Inteligencji realizowany był do tej pory w wielu krajach i cieszy się niesłabnącą popularnością zarówno wśród widzów, jak i internautów. W niektórych krajach takich jak np. w Holandii, emitowany był z wielkim sukcesem w tym roku nawet po raz czwarty.

Pierwszą edycję IQ Testu w 2003 r w TVN obejrzało ponad 4 mln widzów a test na portalu Onet rozwiązało około 300 tys. internatów.

W ubiegłym roku Najlepszą Grupą w studio byli studenci (IQ 116), a Polacy osiągnęli wynik w ogólnopolskim badaniu wynik 100,2.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: TVN sprawdza inteligencje Polaków

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl