SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

TVN stawia na OTT. Ruszają aplikacje Playera dla operatorów płatnej telewizji

Serwis Player.pl przygotował ofertę wideo na żądanie z kontentem stacji Grupy TVN skierowaną do sieci kablowych oraz platform cyfrowych. Funkcjonować ona będzie w ramach aplikacji Player Box i Player Extra. Pojawiły się one już w Netii.

Article

- Wprowadzenie oferty skierowanej do telewizji kablowych jest naturalnym krokiem w naszej strategii wzmacniania pozycji serwisu Player.pl jako lidera rynku usług OTT (over the top - przyp.) w Polsce - mówi Christian Anting, członek zarządu TVN ds. digital i e-commerce, dodając, że to „kolejna odpowiedź na gwałtowne zmiany zachodzące w sposobie konsumpcji treści telewizyjnych”.

W aplikacji Player Box, czyli podstawowym pakiecie, znajdą się wybrane treści z anten TVN, a w Player Extra pojawią się pełne sezony programów stacji. Pełna oferta obejmuje: nadawane obecnie jak i archiwalne serie programów rozrywkowych oraz seriali TVN, w tym prapremiery telenoweli „Singielka” i „Na Wspólnej”, programy z anten TVN24, TVN Style i TVN Turbo, filmy fabularne wyprodukowane przez TVN oraz produkcje realizowane specjalnie dla Player.pl jak serial „Web Therapy” czy „Kuchenne Rewolucje. Powroty”. Wszystkie te pozycje dostępne są bez reklam.

W ramach promocji do końca br. wszyscy użytkownicy telewizji osobistej operatora Netia mogą korzystać z aplikacji Player Box oraz Player Extra na swoich dekoderach bez dodatkowych opłat.

Ceny dostępu do nich od 2016 roku nie zostały jeszcze podane. Na koniec czerwca br. Netia miała 152 tys. aktywnych klientów usług telewizyjnych.

Przypomnijmy, że np. w sieci kablowej UPC Polska Grupa TVN udostępnia swój kontent w ramach usługi TVN na żądanie, ale od dawna nie jest ona rozwijana i nie pojawiają się w niej premierowe pozycje.

Z danych Megapanel PBI/Gemius wynika, że we wrześniu br. serwis Player.pl miał 2,34 mln realnych użytkowników, którzy wygenerowali 46,63 mln odsłon.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: TVN stawia na OTT. Ruszają aplikacje Playera dla operatorów płatnej telewizji

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Paweł
Chyba nadszedł już czas by zastanowić się nad polską definicją OTT (over the top).

Na dotychczas organizowanych konferencjach dla operatorów cyfrowych telewizji kablowych o OTT mówiło się w sytuacji gdy nadawca telewizyjny dostarcza swoje treści (linearne oraz na żądanie) bezpośrednio do widza "ponad" operatorem telewizji kablowej. Czyli bez zawierania umów z operatorem cyfrowej telewizji kablowej precyzującej kto, komu i za co płaci oraz kto za co odpowiada.

Na podstawie informacji opublikowanych przez Wirtualne Media działanie TVN bardziej traktowałbym jako dalszy rozwój w obszarach Smart TV polegający na segmentacji usługi VOD.

Ta segmentacja usług VOD za kilka lat będzie jeszcze większa. Wręcz dojdziemy do sytuacji, gdy liczba usług VOD od nadawcy telewizyjnej pokryje się z liczbą kanałów tematycznych. To natomiast doprowadzi do sytuacji gdy aplikacje telewizyjne z treściami VOD będą zastępować linearne kanały TV. Tyle jeżeli chodzi o przyszłość TV.

Z mojego punktu widzenia o prawdziwym OTT realizowanym przez TVN mówilibyśmy w sytuacji gdyby Telewizja TVN dodała usługę VOD Player do swoich kanałów telewizyjnych za pośrednictwem HbbTV oraz poczyniła działania związane z nakłonieniem operatorów cyfrowych telewizji kablowych do reemisji sygnalizacji HbbTV jako składowej wchodzącej w skład retransmitowanego sygnału telewizyjnego.
33 9
odpowiedź