SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

TVN24 umocnił pozycję lidera. TV Republika z ogromnym wzrostem

W maju br. niezmiennie liderem oglądalności wśród kanałów newsowych był kanał TVN24. Na drugie miejsce po ogromnym wzroście awansowała TV Republika. Na podium znalazł się też Polsat News, a wypadło z niego TVP Info.

Michał Rachoń w TV Republika Michał Rachoń w TV Republika

Średni dobowy udział TVN24 w maju 2024 roku wyniósł 6,01 proc., po wzroście względem analogicznego okresu rok wcześniej o 15,35 proc. - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, do których dotarł portal Wirtualnemedia.pl.

Na drugie miejsce awansowała Telewizja Republika, która zanotowała drugą najwyższą miesięczną oglądalność w historii nadawania (2,98 proc.; + 2880 proc. - największy wzrost w zestawieniu).

Podium uzupełnia Polsat News. W maju br. kanał miał 1,57 proc. udziału, po spadku względem maja 2023 roku o 4,84 proc.

Wynik TVP Info spadł o 72,86 proc.

Na czwartą pozycję z drugiej spadło TVP Info. Średni miesięczny wynik kanału wyniósł 1,27 proc. (po spadku o 72,86 proc.). Stacja w wyniku nowego decyzji nowego szefostwa TVP nie nadawała od 20 grudnia ub.r do 29 grudnia.

Bardzo wysokim wzrostem pochwalić się może także Telewizja wPolsce.pl - o 1133 proc. do 0,37 proc.  Kanał zajął ósme miejsce.

Na dziewiątym miejscu znalazł się kanał Polsat News Polityka, który ruszył w styczniu br. Jego udział w maju br. wyniósł 0,25 proc. 

Kto liderem w grupie 16-59?

W grupie 16-59 liderem też był kanał TVN24 z wynikiem 3,71 proc. i po wzroście o 3,34 proc. Na drugie miejsce awansowała TV Republika, notując wzrost o 2550 proc. do 1,59 proc. Podium zamyka Polsat News z 1,14 proc. 

Dołącz do dyskusji: TVN24 umocnił pozycję lidera. TV Republika z ogromnym wzrostem

49 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
anty wiertnicza
Jak to możliwe, że największą oglądalność wśród kanałów informacyjnych ma stacja o tak wątpliwej reputacji zakładana przez ludzi SB? Wynik kanału marnej imitacji do 20 grudnia znanej jako lubiany przez wielu TVP Info będzie spadał nie zdziwie się jak w kolejnym miesiącu wyprzedzą Ich Wydarzenia 24. Republika rośnie może Ich wyniki na kolana nie rzucają już tak bardzo ale mają swój złoty okres czas pokaże co będzie dalej.
61 26
odpowiedź
User
m.
Info straciło tylu widzów, a Polsatowi News ani drgnie.
30 2
odpowiedź
User
AnNi
Należy zauważyć, że wynik 3% TV REPUBLIKA osiągnęła mając jedynie 60% zasięg. TV REPUBLIKA nie ma jeszcze na multipleksie ogólnopolskim. Dlaczego jest taka popularna? Nie wciska kitu, opisuje rzeczy takimi, jakimi są, daje się wypowiedzieć WSZYSTKIM opcjom politycznym. Zadaje trudne pytania.Ma bardzo ciekawie ułożony program. Można oglądać od rana do późnego wieczora. Bardzo polecam.
68 37
odpowiedź