SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

W TVP Info nowy program „Raport z granicy” także w języku rosyjskim i arabskim

W czwartek na kanale TVP Info ruszył nowy program „Raport z granicy” poświęcony hybrydowemu atakowi na polską granicę. Oprócz polskiej wersji językowej, nadawca uruchamia także trzy inne, w tym - w języku rosyjskim.

Article

Program emitowany będzie na antenie TVP Info, ale także w mediach społecznościowych tego kanału. Dziesięciominutowy format będzie pojawi się na antenie dwa razy dziennie: o godz. 19:20 i 21:20. Polskojęzyczną wersję poprowadzi Łukasz Sobolewski.

Od razu jednak startuje też wersja „Raportu…” anglojęzyczna: ta będzie emitowana w bloku dla widzów zagranicznych (ok. godz. 3:00 czasu polskiego) oraz w social mediach. Tę wersję z kolei poprowadzi Marcin Przasnek. Będą też dwie inne wersje programu: w języku rosyjskim i arabskim.

- Chcemy pokazać rzeczywisty wymiar działań białoruskiego reżimu, który próbuje wywołać kryzys migracyjny na polskiej granicy wschodniej. Pokażemy działania polskich służb broniących naszej granicy. Program „Raport z granicy" jest odpowiedzią na dezinformacje szerzone w tej sprawie. Obcojęzyczne wersje programu pomogą nam dotrzeć z informacjami także do widzów za granicą - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Jarosław Olechowski, dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej.

Udział TVP Info w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów w 2020 roku wyniósł 4,82 proc. Natomiast w sierpniu br. średni dobowy udział kanału informacyjnego TVP wyniósł 4,09 proc.

Prezydent chce, żeby stan wyjątkowy przy granicy był dłużej

Prezydent Andrzej Duda podpisał wniosek o przedłużenie stanu wyjątkowego - poinformował w środę PAP szef BBN Paweł Soloch. Mamy do czynienia z utrzymującym się zagrożeniem na terenach przygranicznych – podkreślił.

"Zgodnie z zapowiedzią prezydent podpisał dziś wniosek do Sejmu o zgodę na przedłużenie stanu wyjątkowego o 60 dni. Wniosek zostanie złożony na ręce pani marszałek Sejmu i najprawdopodobniej jutro zostanie przedstawiony parlamentarzystom oraz poddany pod głosowanie" – powiedział szef BBN.

Dodał, że prezydent występując z wnioskiem, podzielił argumentację strony rządowej w sprawie konieczności przedłużenia stanu wyjątkowego.

"Mamy do czynienia z utrzymującym się zagrożeniem dla obywateli i porządku publicznego na terenach przygranicznych. Dane z ostatnich dni pokazują, że musimy wręcz mówić o eskalacji presji migracyjnej na granicę. Nowym elementem są także niebezpieczne, prowokacyjne zachowania białoruskich służb względem polskich żołnierzy i funkcjonariuszy" – zaznaczył Soloch.

"Nasze oceny niestety wskazują, że stoimy wobec długofalowego pogorszenia się sytuacji bezpieczeństwa na całej granicy Unii Europejskiej z Białorusią, czyli także na obszarze Litwy oraz Łotwy. Wiąże się to z postępującym uzależnieniem białoruskich władz od Rosji. To nowa rzeczywistość, wobec której zarówno państwa graniczne, jak i wspólnota zmuszone będą do zbudowania odpowiedzi" - podkreślił szef BBN.

Sejm rozpatrzy wniosek prezydenta o przedłużenie o 60 dni stanu wyjątkowego na obszarze części województw lubelskiego i podlaskiego w czwartek wieczorem.

We wtorek prezydent odbył naradę z szefem BBN, szefami MSWiA i MON, komendantem głównym Straży Granicznej oraz zastępcą szefa Sztabu Generalnego w sprawie przedłużenia stanu wyjątkowego, o co wystąpiła do niego Rada Ministrów.

Stan wyjątkowy obowiązuje od 2 września w przygranicznym pasie z Białorusią na obszarze części województw lubelskiego i podlaskiego. Został wprowadzony na 30 dni na mocy rozporządzenia prezydenta wydanego na wniosek rządu. Przedstawiciele rządu uzasadniali konieczność wprowadzenia stanu wyjątkowego sytuacją na granicy z Białorusią oraz ćwiczeniem wojsk Rosji i Białorusi Zapad.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: W TVP Info nowy program „Raport z granicy” także w języku rosyjskim i arabskim

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Seba
To teraz tylko jeszcze rozdać po telewizorze i agregacie na granicy
odpowiedź
User
Partia i Stołki
Jaki raport z granicy jeśli dziennikarzom nie wolno przebywać przy granicy. To będzie raczej interpretacja jednej wersji wydarzeń z konferencji prasowych na których są pokazywane krowy... yyy przepraszam klacze.
odpowiedź
User
anonim
Nie lepiej byłoby pie...ąć ładny mur przy granicy Białorusi? Dopiero by "Elyta" krzyczała i wyzywała od krzyżaków PiS.A ten problem poszedłby w zapomnienie. Wydać drogo na mur, ale zrobić z raz i problem na zawsze rozwiązany, niż jakieś chłosty, co obecnie.
odpowiedź