SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

TVP Info, TVP Polonia i TVP Historia dostępne naziemnie na Litwie

Kanały z portfolio Telewizji Polskiej TVP Info, TVP Polonia i TVP Historia zostały udostępnione na Wileńszczyźnie widzom korzystającym z telewizji naziemnej. Po raz pierwszy w historii TVP Historia jest dystrybuowana poza terenem naszego kraju.

Maciej Stanecki, wiceprezes Telewizji PolskiejArticle

Telewizja Polska zawarła umowę ze spółką Litewskie Centrum Radia i Telewizji Telecentras na udostępnianie cyfrowej naziemnej reemisji kanałów TVP Info, TVP Polonia i TVP Historia. Współpraca została zawarta na trzy lata z możliwością dwukrotnego przedłużenia o jeden rok. Umowę podpisano przy współpracy rządu Polski i Litwy.

Dzięki reemisji kanałów polskojęzyczni mieszkańcy Wileńszczyzny mogą odbierać kanały TVP naziemnie, oprócz sygnału telewizji satelitarnej i kablowej.

- Jest to przełom zwłaszcza w przypadku TVP Historia. Dotychczas kanał ten nie był dostępny za granicą, a obecnie z bogatą ofertą filmów dokumentalnych i programów o tematyce historycznej mogą zapoznać się polskojęzyczni mieszkańcy Wileńszczyzny. Bogata historia życia i pracy Polaków na Litwie zasłużyła na szerokie pokazanie na antenie TVP Historia - mówi Maciej Stanecki, członek zarządu TVP.

Kanały z portfolio Telewizji Polskiej trafiły do oferty litewskich operatorów kablowych w 2017 roku.

Dołącz do dyskusji: TVP Info, TVP Polonia i TVP Historia dostępne naziemnie na Litwie

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ftaFun
nieprawda, bo tvp historia był fta na astrze, i pewnie ludzie, którzy płacą w Polsce abonament i nie mają w górach zasięgu, to by woleli....
Pkt2 mogliby tv polonię przestawić na dvb-s2, albo w ogóle tvp polonię, info na dvb-s2 h265.....
Odbiorniki kosztują już od 23h pensji minimalnej, 11,5h pensji średniej czy minimalnej małżeńskiej,
odpowiedź