SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

TVP nie zgodziła się na dodatek świąteczny i podwyżkę inflacyjną dla pracowników

Kierownictwo Telewizji Polskiej nie zgodziło się na postulaty związków zawodowych, żeby wypłacić wszystkim pracownikom po 1 tys. zł brutto świadczenia na Boże Narodzenie i wprowadzić podwyżkę inflacyjną, waloryzowaną co kwartał.

We wspólnym komunikacie Związku Zawodowego Pracowników Twórczych i Technicznych TVP Wizja oraz Międzyzakładowego Związku Zawodowego Pracowników Radia i Telewizji podano, że odmowną odpowiedź władze Telewizji Polskiej przekazały w zeszłym tygodniu.

Uzasadniono, że „skutki finansowe realizacji powyższych postulatów wykraczają poza możliwości budżetowe Spółki”.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

O przyznanie wszystkim pracownikom po 1 tys. zł brutto świadczenia świątecznego związkowcy zwrócili się w połowie września, a ponownie w połowie listopada. Natomiast 22 listopada zgłosili postulat „przyznania pracownikom podwyżki inflacyjnej (dodatku inflacyjnego), która dokonywana byłaby co kwartał, o wskaźnik inflacyjny w ujęciu kwartalnym publikowany przez GUS”.

W listopadzie Telewizja Polska wypłaciła wszystkim pracownikom jednorazową nagrodę z okazji swojego 70-lecia - w zależności od stażu pracy w TVP każda zatrudniona osoba dostała 500 zł, 1,2 lub 2 tys. zł.

Na przełomie 2020 i 2021 roku działające w TVP związki zawodowe skierowały do zarządu nadawcy kilka postulatów płacowych, m.in. podniesienia pensji zasadniczej o minimum 1,5 tys. zł wszystkim pracownikom z premią motywacyjną oraz pensji zasadniczych wszystkim pracownikom z premią zadaniową i honorariami do minimalnego wynagrodzenia, przywrócenia miesięcznej premii motywacyjnej w wysokości co najmniej 20 proc. dla pracowników czasowo-premiowych oraz podniesienia premii zadaniowej i honorariów - przywrócenie dodatku stażowego (w wysokości 2 proc. wynagrodzenia zasadniczego za każdy kolejny rok po przepracowaniu pięciu lat w TVP) oraz waloryzacji wynagrodzeń zasadniczych. Tłumaczyli to m.in. inflacją.

Telewizja Polska spełniła te oczekiwania częściowo: podwyższono wynagrodzenia pracowników najmniej zarabiających, zatrudnionych w czasowo-premiowym systemie płac z premią motywacyjną. - Postulaty związków zawodowych odnośnie podwyżek wynagrodzeń nie zostały w pełni zrealizowane z uwagi na ograniczone możliwości finansowe Spółki. Wnioskujące organizacje związkowe przedstawioną przez TVP S.A. propozycję podwyższenia wynagrodzeń, przyjęły ze zrozumieniem - przekazała spółka portalowi Wirtualnemedia.pl.

W ub.r. przychody Telewizji Polskiej zwiększyły się o 7,2 proc. do 3,25 mld zł, a przy wzroście kosztów operacyjnych o 21,7 proc. do 3,12 mld zł zysk netto skurczył się ze 198,32 do 3,89 mln zł.

Na koniec ub.r. zatrudnienie w Telewizji Polskiej wynosiło 2 889 etatów, o 53 więcej niż rok wcześniej. Zasadnicze wynagrodzenie brutto zwiększyło się o 6,7 proc. do 10 491 zł.

W planie finansowym na br. Telewizja Polska zapisała wzrost przychodów do 3,42 mld zł, zwiększyć mają się zarówno wpływy z reklam i sponsoringu, jak i rekompensaty abonamentowej. W górę pójdą też koszty energii i usług zewnętrznych, a ze sprzedaży obligacji skarbowych nadawca spodziewa się minimum 171 mln zł straty.

Dołącz do dyskusji: TVP nie zgodziła się na dodatek świąteczny i podwyżkę inflacyjną dla pracowników

18 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Grzesiok
Kurski zabrał Holecka z Kielczykiem skromniej w święta... Udawanie nikt nie wierzy
odpowiedź
User
Michu
Holecka ma jak pączek maśle... 2,7 miliardy TVP
odpowiedź
User
baseline benoit i deadline dubois
tak sie dba o widza jak on placi obowiazkowy abonament za prywatny peugeot i nie placi za sluzbowy citroen i renaul - reklama cash register i billboard cashback
odpowiedź