SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Telewizja Polska pracuje nad kanałem TVP Relaks

Telewizja Polska w drugiej połowie września zarejestrowała w Urzędzie Patentowym RP markę TVP Relaks i dwa projekty logotypu kanału TVP Nauka. Kanał TVP Relaks może zastąpić powtórkową stację TVP HD.

Article

Kanał TVP HD rozpoczął nadawanie w 2008 roku, kiedy poszczególni nadawcy tworzyli stacje emitujące treści w wysokiej rozdzielczości. Obecnie HD to standard i nie tworzy się już specjalnych kanałów odnoszących się do tej jakości obrazu.

Od kilku lat nadawca publiczny zastanawia się w jaki sposób zagospodarować antenę, która dzięki obecności w sieciach kablowych i platformach cyfrowych ma spory zasięg techniczny. Obecnie w ramówce TVP HD są popularne seriale „M jak miłość, „Ranczo”, „Rodzinka.pl”, „Ojciec Mateusz”, ale także programy podróżnicze „Makłowicz w podróży”, „Wojciech Cejrowski – boso przez świat”, teleturnieje i filmy znane z pozostałych kanałów.

TVP Relaks zastąpi TVP HD?

Niebawem liczba pozycji powtórkowych ma zostać uszczuplona, a stacja ma zyskać konkretniejszy profil. - Pojawiały się różne koncepcje. Od kanału TVP4, ale mieliśmy i będziemy mieli przecież ponownie TVP 4K, przez kanał filmowy. Wszystko zmierza w kierunku stacji o charakterze lifestyle’owym, w której znajdą się programy rozrywkowe, podróżnicze, kulinarne i być może koncerty. Będzie to na pewno bardziej uporządkowane, bo seriale są już w ofercie naszych kanałów TVP Seriale czy TVP Kobieta - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl pracownik TVP pragnący zachować anonimowość.

TVP 17 września zarejestrowała w Urzędzie Patentowym RP markę TVP Relaks. Czy zastąpi ona TVP HD? - Prace trwają. Telewizja Polska poinformuje o szczegółach w odpowiednim czasie - informuje portal Wirtualnemedia.pl Centrum Informacji TVP.

Z projektu Karty Powinności, którą TVP przesłała Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji wynika, że mają wzrosnąć inwestycje w TVP HD. W 2022 roku budżet kanału pochłonie 7 mln zł, a w 2024 roku już 11 mln zł.

TVP Relaks nie będzie pierwszym kanałem ze słowem „relaks” w nazwie. Na przełomie XX i XXI wieku Polsat nadawał stację Relaks (później Muzyczny Relaks) z muzyką disco-polo, a w latach 90 w sieciach kablowych był ATV Relaks z serialami, filmami i francuską edycją programu „Fort Boyard”. Oba kanały już nie istnieją. W 2020 roku TVP HD miał 0,474 proc. udziału w rynku telewizyjnym, co oznacza wzrost o prawie 20 proc. w porównaniu z 2019 rokiem - wynika z udostępnionej portalowi Wirtualnemedia.pl analizy Havas Media Group opracowanej na podstawie danych Nielsen Audience Measurement.

Znamy projekty logotypu TVP Nauka

W Urzędzie Patentowym RP nadawca publiczny zarejestrował także dwa projekty logotypu TVP Nauka. Co ciekawe różnią się one od nowego logotypu TVP Sport. Przypominają znaki graficzne używane dotychczas przez TVP. Telewizja Polska nie zdradza kiedy pozostałe anteny doczekają się logotypów zbliżonych do TVP Sport.

Jeszcze w październiku br. powinien rozpocząć działalność portal TVP Nauka, a rok później kanał. W marcu informowaliśmy, że dyrektorem TVP Nauka został popularyzator astronomii Robert Szaj, a roczny przygotowania jego oferty programowej i dystrybucji to blisko 40 mln zł. W ramówce mają znaleźć się programy poświęcone naukom ścisłym, technice, ekologii, medycynie, chemii i fizyce. Wszystko ma być prezentowane w przystępny sposób, aby zainteresować młodych widzów.

Dołącz do dyskusji: Telewizja Polska pracuje nad kanałem TVP Relaks

20 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Fan serialu "Komisarz Mama"
Relaks od propagandy i ujadania? Akurat TVP szczególnie się przyda taki kanał.
odpowiedź
User
PZ
Kanał dla Kurskiego żeby się odprężyć po stracie skoków narciarskich
odpowiedź
User
KIK
Znając życie to mimo wszystko będzie powtórkowym kanałem choćby zmieniali nazwę dla tego kanału. Bo na pewno coś się znajdzie takiego co już na innych kanał pokazują.
odpowiedź