SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

TVP startuje z kanałem filmowym

Zarząd TVP wystąpił do KRRiT o przyznanie koncesji dla nowego kanału tematycznego - TVP Film.

13 kwietnia Zarząd Telewizji Polskiej wystąpił do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o przyznanie koncesji dla kolejnego kanału tematycznego telewizji publicznej – TVP Film.

- Powołanie kanału TVP Film jest jednym z istotnych elementów działalności misyjnej nadawcy publicznego. TVP Film to propozycja nowego kanału filmowego prezentującego najwybitniejsze i najciekawsze pozycje w dorobku TVP jako głównego producenta filmów fabularnych i dokumentalnych, wspierającego młode polskie kino i promującego filmowe debiuty, miejsca telewizyjnych premier dla polskiej produkcji filmowej, zarówno fabularnej, dokumentalnej jak i krótkometrażowej z ofertą programową opartą w większości o kino rodzime - podano w komunikacie TVP przesłanym wortalowi Wirtualnemedia.pl.

W nowym kanale mają być również emitowane interesujące filmy z całego świata, dostępne dotychczas tylko dla wąskiego grona widzów na festiwalach i specjalnych przeglądach, obrazy najciekawszych twórców światowych kinematografii, międzynarodowe debiuty filmowe, dzieła mistrzów i kino kultowe. Szczegółów jednak TVP nie zdradza.

TVP chce by kanał był dostępny w sieciach kablowych i na platformach cyfrowych.

Byłby to 4 kanał tematyczny TVP. Na razie nadaje TVP Kultura, a dwa inne – TVP Sport i TVP Rozrywka czekają na przyznanie koncesji przez KRRiT.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: TVP startuje z kanałem filmowym

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl