SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

TVP ubolewa nad niestosownym pytaniem Kulczyckiego do Warzechy. „To ekwiwalent dla subiektywnej retoryki”

- Wyrażamy ubolewanie z powodu incydentu, do którego doszło w sobotę w programie „Z dnia na dzień” w TVP Info - poinformował w oświadczeniu rzecznik prasowy Telewizji Polskiej. - Niestosowne pytanie zadane przez Jarosława Kulczyckiego, a także jego zbyt emocjonalne zachowanie w rozmowie z Łukaszem Warzechą było jednak próbą znalezienia ekwiwalentu dla dalekiej od obiektywizmu retoryki red. Warzechy - zaznaczył.

Jarosław Kulczycki i Łukasz Warzecha w studiu TVP Info (na drugim planie w środku Norbert Maliszewski), fot. TVPArticle

W sobotnim programie „Z dnia na dzień” w TVP Info Łukasz Warzecha porównał konwencję wyborczą Andrzeja Dudy do najnowszego porsche, a Bronisława Komorowskiego - do starego poloneza. Prowadzący program Jarosław Kulczycki ocenił, że to stwierdzenie godne propagandysty, a nie dziennikarza, i zapytał Warzechę, czy bierze pieniądze za udział w kampanii. Publicysta „W Sieci” i „Super Expressu” powiedział, że taka sugestia go obraża i po krótkiej wymianie zdań o standardach dziennikarskich opuścił studio.

W niedzielę rano Łukasz Warzecha w liście otwartym do rzecznika TVP Jacka Rakowieckiego domagał się wyjaśnień w sprawie zachowania Jarosława Kulczyckiego. Stwierdził też, że „sugerowanie któremukolwiek dziennikarzowi, że bierze pieniądze od ugrupowania politycznego w zamian za korzystne dla niego wypowiedzi, jest jednym z najcięższych oskarżeń, jakie w świecie dziennikarskim można przeciwko komukolwiek wysunąć”, a ponadto „jest to, na poziomie ludzkim, najzwyklejsze chamstwo wobec zaproszonego do studia gościa”.

- Wyrażamy ubolewanie z powodu incydentu, do którego doszło w sobotę w programie „Z dnia na dzień” w TVP Info - stwierdził w oświadczeniu przesłanym portalowi Wirtualnemedia.pl Jacek Rakowiecki. - Niestosowne pytanie zadane przez prowadzącego program red. Jarosława Kulczyckiego, a także jego zbyt emocjonalne zachowanie w rozmowie z red. Łukaszem Warzechą było jednak próbą znalezienia ekwiwalentu dla dalekiej od obiektywizmu retoryki, która powinna cechować każdego niezależnego publicystę, zastosowanej przez red. Warzechę - zaznaczył.

Rakowiecki dodał, że Jarosław Kulczycki został przez kierownictwo Telewizyjnej Agencji Informacyjnej poinformowany o wspomnianej niestosowności jego zachowania.

Ponadto rzecznik TVP zwrócił uwagę, że w retoryce Łukasza Warzechy mieszczą się wyrażone przez niego w ostatnich miesiącach komentarze takie jak „Aroganckie sukinsyny z WOŚP” czy „Słabo myślący babsztyl, który przypadkiem rządzi moim krajem”. Zaznaczmy, że oba publicysta napisał na Twitterze, a drugi, zamieszczony w połowie grudnia ub.r., dotyczył premier Ewy Kopacz.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: TVP ubolewa nad niestosownym pytaniem Kulczyckiego do Warzechy. „To ekwiwalent dla subiektywnej retoryki”

58 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Red wydd
Rakowiecki niech nie robi z siebie idioty. A tow. Lis jest "niezależny" w myśleniu i obiektywny? czy tow. Kraśko lub tow. Lewicka?
odpowiedź
User
Ula
Nie polonez ,raczej stary traktor.
odpowiedź
User
Piotr
Żenada. Sygut i Sandak za brak odpowiednich kroków do wywalenia na cito!
odpowiedź