SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

TVP współpracuje z NASK. „Materiały związane z bezpieczeństwem w internecie”

Telewizja Polska i instytut badawczy NASK podpisały list intencyjny o podjęciu m.in. działań edukacyjnych i walki z wykluczeniem cyfrowym.

Article

List intencyjny został podpisany przez dyrektora Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej Michała Chrzanowskiego i prezesa TVP Juliusza Brauna. Celem wspólnych działań edukacyjnych i popularyzatorskich obu instytucji jest przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu, wykorzystanie nowych technologii i bezpieczne korzystanie z sieci.

NASK jest właścicielem audycji i programów o charakterze edukacyjnym i prospołecznym. TVP będzie mogła z nich korzystać na antenach Telewizji Polskiej oraz na platformie hybrydowej.

W ramach współpracy Telewizja Polska udostępni materiały wideo związane z bezpieczeństwem najmłodszych użytkowników internetu. - Będą one skierowane zarówno do dzieci i młodzieży, jak i rodziców, np. krótkie animacje jak korzystać z internetu, jak zabezpieczyć się przed dostępem do niechcianych treści, stron itp. Jesteśmy obecnie w trakcie rozmów z NASK i uszczegóławiania zakresu współpracy - mówi Wirtualnemedia.pl Jacek Rakowiecki, rzecznik prasowy TVP.

Na wspólne prace badawczo-rozwojowe i finansowanie projektów przeznaczone mają być środki z funduszy zewnętrznych, o które NASK i TVP będą się wspólnie ubiegać (m.in. z funduszy unijnych).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: TVP współpracuje z NASK. „Materiały związane z bezpieczeństwem w internecie”

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Ergonom
A to mi pasi! Dobry krok!
odpowiedź