SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

TVP z AE

Umowa o współpracy pomiędzy TVP S.A. a Akademią Ekonomiczną w Krakowie

W poniedziałek, 8 listopada w Krakowie podpisano porozumienie o współpracy pomiędzy Telewizją Polską a Akademią Ekonomiczną w Krakowie. Umowę sygnowali: Jan Dworak Prezes Zarządu TVP S.A. i J. M. prof. dr hab. Ryszard Borowiecki - Rektor Akademii Ekonomicznej w Krakowie.

Zgodnie z przyjętymi zasadami umowy Telewizja Polska będzie służyć pomocą krakowskiej Uczelni w kształceniu wykwalifikowanych kadr menedżerskich dla mediów, w tym także dla telewizji publicznej. Będzie to możliwe m. in. dzięki kontaktom ze specjalistami pracującymi w TVP S.A.

TVP i Akademia Ekonomiczna zobowiązały się do podejmowania działań związanych z realizacją misji publicznej Telewizji, a także do współpracy służącej rozwojowi edukacji, nauki i oświaty. Wyróżniającym się studentom Telewizja umożliwi odbycie praktyk studenckich.

Współpraca TVP z Akademią Ekonomiczną obejmować będzie także wzajemne użyczanie studiów, pomieszczeń lub urządzeń technicznych. Zarówno pracownicy Telewizji jak i studenci oraz pracownicy dydaktyczni Akademii Ekonomicznej zyskają możliwość wzajemnego korzystania z zasobów archiwalnych, bibliotecznych
i programowych obu instytucji. Studenci i pracownicy Uczelni będą mieli również możliwość zapoznania się z urządzeniami i aparaturą najnowszej generacji będącą własnością Telewizji Polskiej.

TVP i Akademia Ekonomiczna zobowiązały się również do wzajemnego informowania o planach wydawniczych dotyczących problematyki przekazów audiowizualnych.   

Jest to kolejna umowa o współpracy z wyższą uczelnią. Dotychczas podpisano umowy z Uniwersytetem Warszawskim, Uniwersytetem Jagiellońskim i Akademią Sztuk Pięknych.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: TVP z AE

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl