SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Twitter pozwala odtwarzać muzykę z SoundCloudu

Serwis mikroblogowy Twitter wprowadza narzędzie Audio Card, dzięki któremu użytkownicy mogą bez opuszczania aplikacji słuchać muzyki oraz podcastów.

Article

Funkcja Audio Card została przygotowana wraz z muzycznym serwisem SoundCloud i właśnie z niego czerpie na razie cały repertuar nagrań, wśród których są nie tylko utwory muzyczne, ale także dźwiękowe pliki z takich źródeł jak NASA, „Washington Post” czy CNN.

Konkretne nagrania mogą być dostarczane do użytkowników wraz z konkretnymi tweetami lub umieszczone na osi czasu. Podczas słuchania muzyki lub podcasta okno odtwarzacza można zminimalizować i nadal korzystać z Twittera z dźwiękiem włączonym w tle.

Na swoim firmowym blogu Twitter zapewnia, że będzie zabiegał o to, by lista dostępnych w Sound Card wykonawców była coraz dłuższa - obecnie obejmuje zaledwie kilkudziesięciu wykonawców. Twórcy narzędzia nie ukrywają, że jedną z dróg poszerzenia muzycznej oferty może być wykorzystanie platformy przez  twórców do umieszczania na Twitterze własnych utworów i promowania ich w ten sposób.

Trzeba przypomnieć, że Twitter próbował już w przeszłości uruchomić własny serwis muzyczny. Wiosną 2013 roku oddano do rąk użytkowników aplikację o nazwie Twitter Music. Jednak po mniej więcej roku funkcjonowania została ona jednak zamknięta z powodu nikłego zainteresowania odbiorców (więcej na ten temat). Specjaliści zwracali wówczas uwagę, że błędem było budowanie aplikacji oddzielonej zupełnie od Twittera i funkcjonującej na autonomicznej zasadzie. Tym razem usługa Sound Card jest integralną częścią serwisu, a wysłuchanie konkretnego nagrania nie oznacza konieczności opuszczenia Twittera.

Na koniec czerwca br. Twitter miał globalnie 271 mln zarejestrowanych użytkowników (zobacz szczegóły). Według badania Megapanel PBI/Gemius w Polsce w sierpniu br. z portalu skorzystało 2,82 mln użytkowników (zobacz pełne wyniki Megapanelu).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Twitter pozwala odtwarzać muzykę z SoundCloudu

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl