SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Twitter Spaces: teraz można zapisywać i odsłuchiwać rozmowy audio

Twitter rozwija platformę Spaces. Umożliwia ona już nie tylko słuchanie rozmów na żywo, ale także ich zapisywanie i późniejsze odtwarzanie.

Article

Twitter Spaces to platforma uruchomiona przez Twittera pod koniec 2020 r. w odpowiedzi na rosnącą popularność aplikacji Clubhouse. Oferuje ona użytkownikom możliwość uczestniczenia w rozmowach na żywo w wirtualnych pokojach tematycznych.

Do tej pory platforma Spaces obejmowała tylko rozmowy audio na żywo, bez możliwości ich późniejszego odsłuchu.

Teraz Twitter udostępnił opcję zapisu rozmów i ich późniejszego odtworzenia. Rozmowy mogą zapisywać wybrani gospodarze czatów na systemach Android i iOS. Natomiast odsłuchać zapisane dyskusje mogą już wszyscy użytkownicy Twittera - zarówno w aplikacjach mobilnych, jak i webowej wersji społecznościowego serwisu.

Należy podkreślić, że w tym przypadku Twitter również podąża śladem Clubhosue, gdzie niedawno pojawiła się podobna funkcjonalność.

Twitter sukcesywnie rozwija platformę Spaces. Wcześniej serwis uruchomił rozwiązanie o nazwie Ticketed Spaces, które pozwala gospodarzom i twórcom spotkań audio na wprowadzenie opłat za udział w rozmowach na żywo (https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/twitter-ticketed-spaces), a ostatnio pojawił się program akceleracyjny "Spaces Spark", który pozwala wybranym twórcom na pobieranie miesięcznej gaży w wysokości 2,5 tys. dolarów (https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/twitter-spaces-spark-jak-dziala-gdzie-sie-zapisac).

Twitter odnotował znaczny wzrost przychodów w trzecim kwartale br., ale zakończył go ze stratą. Wszystko przez bardzo wysokie odszkodowanie, które musiał wypłacić inwestorom.

Dołącz do dyskusji: Twitter Spaces: teraz można zapisywać i odsłuchiwać rozmowy audio

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
twittermaniak
Nie mogłam słuchać na żywo pokoju. Jak sprawdzić czy jest on nagrany i gdzie go znaleźć?
odpowiedź