SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Twitter umożliwia usuwanie wzmianek o sobie z tweetów

Twitter wprowadza dla wszystkich użytkowników funkcję „unmentioning”, która pozwala im usuwać z tweetów wzmiankę o sobie. Usługa ta jest obecnie dostępnie dla wszystkich, po tym jak testowo wprowadzono ją dla małej grupy użytkowników wiosną br.

Article

Nowa funkcja „Usuwanie wzmianek” daje użytkownikom większą kontrolę nad ich wpisami. Funkcjonalność jest obecnie dostępna dla wszystkich użytkowników na wszystkich platformach, w tym iOS, Android, Mac i sieci Web.

Jak sama nazwa wskazuje, nowa funkcja pozwala usunąć wszelkie odniesienia do konta na Twitterze z tweeta. Umożliwi to użytkownikom usunięcie siebie z narracji, co pozwoli im "porzucić" rozmowę na Twitterze, w której nie chcą już brać udziału.

Gdy użytkownik wybierze nową opcję „Usuń wzmiankę”, Twitter poinformuje go, że opuszczenie dyskusji spowoduje następujące działania:

- Odtaguj swoją nazwę użytkownika: Twoja nazwa użytkownika pozostanie w formie tekstowej, ale zostanie usunięta z oryginalnego tweeta oraz wszystkich odpowiedzi;

 - Zatrzymaj przyszłe wzmianki: nikt nie może Cię ponownie oznaczyć na tym czacie;

 - Przestań otrzymywać alerty: nie będziesz już otrzymywać powiadomień, ale nadal będziesz mógł oglądać czat.

Gdy użytkownik potwierdzi chęć zakończenia dyskusji, jego nazwa użytkownika zostanie usunięta ze wszystkich tweetów na tym czacie. Oznacza to, że inne osoby nie będą mogły odczytać jego profilu.

Jak podaje Twitter, nowe narzędzie Unmention to najnowszy krok w wysiłkach platformy na rzecz zwalczania nadużyć. Według Twittera celem tej funkcji jest umożliwienie użytkownikom blokowania niechcianej narracji.

Na koniec pierwszego kwartału br. Twitter miał 229 mln odwiedzających go codziennie użytkowników. Kwartale przychody platformy zwiększyły się o 16 proc. do 1,2 mld dol., a koszty - o 35 proc. do 1,33 mld dol. 513,4 mln zysku netto to efekt głównie rozliczenia sprzedaży sieci MoPub za 1,05 mld dolarów.

Dołącz do dyskusji: Twitter umożliwia usuwanie wzmianek o sobie z tweetów

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
i tak i nie
pasjonujące ;)
odpowiedź