SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Twitter uprościł sposób rejestracji nowych użytkowników

Po raz pierwszy od trzech lat Twitter dokonał dużej przebudowy swojego serwisu. Najwięcej nowości jest związanych ze sposobem rejestracji i wyborem preferencji użytkowników.

Article

Serwis mikroblogowy Twitter chce przyciągnąć do siebie więcej nowych użytkowników. Dokonał na swojej stronie istotnych zmian związanych z rejestracją na platformie i założeniem nowego konta.

Do tej pory każdy nowy użytkownik Twittera podczas rejestracji dostawał do wyboru kilka przykładowych kont dotyczących różnych dziedzin (na przykład wiadomości, muzyki, technologii czy sportu) i musiał zdecydować, jakiego typu profile zamierza w przyszłości śledzić.

Odbywało się to w ten sposób, że konta, które nie wzbudziły zainteresowania internauty podczas rejestracji, musiały zostać odznaczone po to, aby konkretne powiadomienia nie docierały do rejestrującej się osoby. Szefowie Twittera na podstawie badań wśród internautów doszli do wniosku, że taka droga jest dla użytkowników zbyt skomplikowana.

W nowym module rejestracji użytkownicy są pytani o swoje zainteresowania. Na liście wybierają konkretne dziedziny, na przykład fotografię, modę, rozrywkę czy informacje ze świata. Na podstawie tego wyboru Twitter sugeruje im przykładowe konta. Na przykład, jeśli użytkownik wskaże na liście zabawę, może zobaczyć ostatni tweet komika Aziza Ansariego, a po wskazaniu opcji Moda zobaczy wpisy projektanta Marca Jacobsa. Dopiero na tej podstawie będzie mógł bardziej precyzyjnie określić swoje dalsze preferencje.

Twitter kilka dni temu wprowadził dla wszystkich użytkowników narzędzie do analizowania popularności postów, a wcześniej włączył do swojego systemu reklamowego 12 nowych krajów z Europy Środkowej i Wschodniej.

Na koniec czerwca br. Twitter miał globalnie 271 mln zarejestrowanych użytkowników (zobacz szczegóły).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Twitter uprościł sposób rejestracji nowych użytkowników

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl