SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Twitter usprawnia walkę ze spamem. Pozwala zgłaszać fałszywe konta

Twitter wprowadził nowe opcje pozwalające użytkownikom na raportowanie przypadków wykorzystywania serwisu do rozsyłania spamu. Internauci mają możliwość bardziej precyzyjnego określania z jakim rodzajem szkodliwych treści mają do czynienia oraz zgłaszania kont które mogą być fałszywe.

Nowe opcje zwalczania spamu zostały wprowadzone przez Twittera w środę. Jak wyjaśnia serwis mają one pomóc w usuwaniu z platformy niepożądanych treści i spowodować większe zaangażowanie internautów w tę walkę.

Obecnie użytkownicy Twittera (także w Polsce) po rozwinięciu menu związanego z konkretnym wpisem i wybraniu opcji Zgłoś Tweeta mogą zaznaczyć zgłoszenie dotyczące spamu i wybrać przycisk Dalej.

W nowym oknie internauta może sprecyzować dokładniej z jakim rodzajem niedozwolonych treści ma do czynienia. Wśród oferowanych możliwości jest także opcja zgłoszenia konta, które w opinii użytkownika może być fałszywe.

W przeszłości Twitter był wielokrotnie oskarżany o to, że toleruje w serwisie niepożądane zjawiska, takie jak treści o charakterze ekstremistycznym czy wpisy mające na celu manipulowanie opinią publiczną.

Niedawno przy raportowaniu kwartalnych wyników finansowych Twitter wykazał mniejszą niż wcześniej liczbę użytkowników i wyjaśniał, że część kont została usunięta właśnie w związku z walką ze spamem czy mową nienawiści. W III kwartale 2018 roku Twitter zanotował przychody wyższe o 29 procent, a zysk netto wyniósł 163 mln dolarów.

Dołącz do dyskusji: Twitter usprawnia walkę ze spamem. Pozwala zgłaszać fałszywe konta

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Andreas
Podstawowa wada to zbyt wielka łatwość zakładania konta.
odpowiedź