SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Twórca Wikipedii uruchamia serwis TPO do zbiórek dla organizacji charytatywnych

Jimmy Wales, założyciel Wikipedii, uruchomił swój nowy projekt internetowy - TPO. To platforma społecznościowa nastawiona na działalność charytatywną i pomaganie potrzebującym.

Article

TPO to skrót zaczerpnięty z nazwy brytyjskiego operatora komórkowego The People’s Operator, który pozwala odpisać na cele charytatywne 10 proc. od każdego rachunku telefonicznego.

Nowy serwis w założeniach ma być przeznaczony dla organizacji charytatywnych, fundacji i prywatnych sposób zajmujących się pomaganiem innym. Platforma wolna od reklam i nie pobierająca żadnych opłat od użytkowników będzie kontaktować ze sobą organizacje dobroczynne oraz ludzi dobrej woli, pozwoli także na organizowanie zbiórek na cele charytatywne.

W opublikowanym na stronie TPO liście do internautów Jimmy Wales podkreśla, że dzisiaj wszystkie serwisy społecznościowe są nastawione na zyski pochodzące od reklamodawców, a użytkownicy są w nich traktowani jak towar. TPO ma być inny i nastawiony na pomaganie, a nie na generowanie zysków.

Wales nie wyklucza, że w przyszłości nowa platforma stanie się także miejscem, w którym będzie można organizować zbiórki pieniędzy na projekty nie związane z dobroczynnością, ale na przykład z edukacją.

Konstrukcyjnie TPO przypomina Twittera. Użytkownik może wybrać osoby, które chce śledzić i w ten sposób buduje bazę swoich kontaktów na platformie. Może też sam publikować posty na przykład informując innych użytkowników o prowadzonych projektach.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Twórca Wikipedii uruchamia serwis TPO do zbiórek dla organizacji charytatywnych

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl