SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Ubezpieczenie OC – niechciany wydatek czy niezbędna ochrona w razie kłopotów?

Wszyscy wiemy, że ubezpieczenie OC to obowiązek każdego kierowcy. Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę, do czego tak właściwie nam ono służy. Czy to tylko niepotrzebne obciążenie dla naszych portfeli, czy może wybawienie w wielu nieprzewidzianych sytuacjach, dzięki któremu unikniemy poważnych kłopotów. Sprawdźmy, przed czym nas chroni obowiązkowe ubezpieczenie OC i co możemy zyskać dodatkowo w ramach pakietów oferowanych przez różnych ubezpieczycieli.

 

 

Article

Ubezpieczenie komunikacyjne Odpowiedzialności Cywilnej (w skrócie OC) to nie tylko prawny obowiązek, ale przede wszystkim ochrona interesów naszych i innych osób. Zasada jest prosta: jeśli inny kierowca spowoduje wypadek, nasza szkoda zostanie zlikwidowana z jego ubezpieczenia komunikacyjnego OC. Działa to też w drugą stronę: jeśli to my spowodujemy szkodę w wypadku, naprawimy ją z naszego ubezpieczenia OC. Z polisy sprawcy wypadku zostaną pokryte też ewentualne koszty leczenia czy rehabilitacji.

W razie, gdy wydarzy się zdarzenie drogowe z naszym udziałem, a my nie będziemy posiadali aktualnego OC, grozi nam nie tylko wysoka kara pieniężna za jego brak, ale przede wszystkim narażamy się na ryzyko ponoszenia ogromnych kosztów związanych z naprawą samochodu i ewentualne koszty leczenia i rehabilitacji, a w skrajnych przypadkach zadośćuczynienie z powodu śmierci.
Bez OC nic nas nie chroni, a za powstałe szkody, uszczerbek na zdrowiu czy nawet utratę życia osób trzecich odpowiadamy całym swoim majątkiem. To może oznaczać setki tysięcy złotych zobowiązań wypłacanych nawet do końca życia. Okazuje się więc, że wykupiona polisa OC ratuje nas przed horrendalnymi kosztami.

Co nam grozi za brak obowiązkowego OC?

Za niewykupione lub nieprzedłużone na czas OC grozi nam kara pieniężna. Kwoty są niebagatelne, a ich wysokość wynika bezpośrednio z aktualnej pensji minimalnej brutto.

Warto przy tym pamiętać, że chociaż nie musimy już wozić ze sobą polisy OC, to i tak przy każdej kontroli policjanci sprawdzą jej aktualność w elektronicznym systemie CEPIK. Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny również sam na bieżąco weryfikuje informacje o polisach OC i w razie braku nakłada kary.

Jak wydać mało, a zyskać wiele?

Okazuje się, że zakup ubezpieczenia OC wcale nie musi oznaczać wysokich kosztów, a dodatkowo możemy zyskać wiele dodatkowych pakietów, które dadzą nam jeszcze lepszą ochronę w bardzo korzystnej cenie.

W wyborze warto kierować się opinią niezależnych ekspertów, którzy za nas sprawdzili bogatą ofertę ubezpieczycieli na polskim rynku. W prestiżowym rankingu ubezpieczeń komunikacyjnych ogłoszonym w 2021 roku, bezkonkurencyjny okazuje się pakiet ubezpieczeniowy LINK4. Stosunek korzyści wynikających z ubezpieczenia OC, ASSISTANCE i NNW w stosunku do ceny ubezpieczenia w LINK4 nie ma sobie równych.

Opinię tę potwierdza także zwycięstwo LINK4 w ocenie samych klientów. W konsumenckiej ankiecie przeprowadzonej przez Polski Instytut Badań Jakości najwięcej pozytywnych opinii zebrał właśnie LINK4. Zaufanie klientów zdobył m.in. za sprawny przebieg zakupu polisy, najlepszą infolinię i, co najważniejsze, także za bardzo dobrą obsługę likwidacji szkody.

Na stronie internetowej www.link4.pl dostępny jest kalkulator, który intuicyjnie prowadzi użytkownika przez poszczególne warianty ubezpieczenia, na bieżąco wyliczając koszt całkowity polisy. Można też skontaktować się telefonicznie pod numerem 22 4444444 z konsultantami lub umówić bezpośrednie spotkanie z agentem, który doradzi nam optymalny wariant ubezpieczenia pod kredyt hipoteczny. Więcej informacji, w tym wszystkie limity i ograniczenia, znajdziemy na stronie link4.pl.

Materiał powstał przy współpracy z LINK4.

Advertisement