SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

UKE: jak producenci i sprzedawcy maja informować o zużyciu energii przez telewizory

Urząd Komunikacji Elektronicznej opublikował "Informator o obowiązkach dostawców i dystrybutorów w zakresie informowania o zużyciu energii przez telewizory". To odpowiedź na wyniki prowadzonych kontroli, które pokazały, że część producentów i sprzedawców nie w pełni realizuje obowiązki informowania konsumentów o zużyciu energii przez oferowane produkty.

Article

Dostawcy i dystrybutorzy są zobowiązani do informowania konsumentów dokonujących wyboru odbiornika telewizyjnego m.in. o rocznym zużyci energii elektrycznej.

Przygotowany przez UKE informator ma pomóc dostawcom (producentom i importerom) oraz dystrybutorom (sprzedawcom) telewizorów zapoznać się z obowiązkami jakie nakłada na nich ustawa z dnia 14 września 2012 r. o obowiązkach w zakresie informowania o zużyciu energii przez produkty wykorzystujące energię oraz rozporządzenie delegowane Komisji Europejskiej Nr 1062/2010 z dnia 28 września 2010 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2010/30/UE w odniesieniu do etykiet efektywności energetycznej dla telewizorów.

Natomiast dla konsumentów informator ma stanowić pomoc w odpowiedzi na pytanie jakich informacji powinni oni oczekiwać od dostawcy przy zakupie telewizora.

"Informator o obowiązkach dostawców i dystrybutorów w zakresie informowania o zużyciu energii przez telewizory" można pobrać ze strony internetowej UKE - plik PDF.

Dołącz do dyskusji: UKE: jak producenci i sprzedawcy maja informować o zużyciu energii przez telewizory

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl