SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

UKE nałożył na TP 200 tys. zł

Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE) nałożył na Telekomunikację Polską 200 tys. zł kary za nieprzedłużenie do akceptacji przez regulatora projektu zmiany cennika usług linii cyfrowej ISDN tp i Octopus ISDN.

Poinformował UKE w komunikacie w piątek.

"W dniu 15 lutego 2007 r. prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej nałożył na Telekomunikację Polską SA karę pieniężną w wysokości 200.000 zł za nieprzedłożenie do zatwierdzenia projektu zmiany: cennika usługi linia cyfrowa ISDN tp świadczonej przez TP SA (rozwiązania dla biznesu) w zakresie opłaty abonamentowej za profile: profit pro i biznes pro oraz cennika usługi Octopus ISDN świadczonej przez TP SA w zakresie opłaty abonamentowej za profile w dostępie ISDN Octopus XL" - poinformował UKE.

Zmiany te zostały wprowadzone przez TP SA w życie w dniu 1 listopada 2006 r. UKE podał, że ustalając wysokość kary wziął pod uwagę skalę podwyżki opłaty abonamentowej w tych planach.

"Wzrost opłat abonamentowych za profile: profit pro, biznes pro oraz za profile w dostępie ISDN Octopus XL kształtował się od prawie 50 % do 66,67 %. Ze względu na skalę podwyżki, jak również przyczynę jej wprowadzenia, szczególnego znaczenia nabiera fakt nieprzedłożenia jej do akceptacji prezesa UKE i uniemożliwienia mu tym samym dokonania - przed wprowadzeniem jej w życie - oceny wysokości opłat abonamentowych w zakresie poprawności określenia ich wysokości na podstawie kosztów" - czytamy w komunikacie.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: UKE nałożył na TP 200 tys. zł

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl