SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Karolina Pajączkowska relacjonuje w TVP sytuację w Ukrainie, spór z Jackiem Łęskim

Dziennikarka TVP Info i TVP World Karolina Pajączkowska zaczęła relacjonować wydarzenia z Ukrainy. Wracający do Polski po kolejnym pobycie reporterskim w Ukrainie Jacek Łęski stwierdził, że wbrew swoim słowom Pajączkowska nie jest pierwszym dziennikarzem opisującym zniszczenia wojenne okolic Charkowa. - Wypisywanie na mój temat na grupie wschód to jedno.. Ale spokojnie rozumiem.. idzie młodość. Proszę nie kontaktuj się ze mną więcej - napisała do niego dziennikarka

Karolina Pajączkowska podczas relacji z Ukrainy Article

W poniedziałek Karolina Pajączkowska relacjonowała przede wszystkim spotkanie w Kijowie szefa polskiego KPRM Michała Dworczyka i wicepremiera Ukrainy Iryni Wereszczuka, a w kolejnych dniach - sytuację w zniszczonym przez rosyjskie wojsko Charkowie.

Jej relacje pojawiały się w TVP Info, TVP World i głównym wydaniu „Wiadomości”.

 

Do tej pory Karolina Pajączkowska prowadziła w TVP Info i TVP World pasma informacyjne i programy studyjne. Jesienią ub.r. została jednym z głównym prezenterów w tej drugiej stacji, wcześniej w TVP Info prowadziła anglojęzyczny serwis informacyjny.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Z Telewizją Polską jest związana od listopada 2019 roku. Wcześniej, przez trzy lata, pracowała w TVN24 BiS, była tam reporterką oraz prezenterką, prowadziła m.in. program "Debata młodych" oraz anglojęzyczny serwis informacyjny.

Pajączkowska specjalizuje się w tematyce międzynarodowej, biegle włada językami angielskim, francuskim i hiszpańskim. Jest absolwentką wydziału dziennikarstwa i komunikacji społecznej Uniwersytetu Warszawskiego

Jacek Łęski wrócił do Polski

W poniedziałek Jacek Łęski poinformował, że wraca do kraju po drugim od wybuchu wojny, kilkutygodniowym pobycie reporterskim w Ukrainie. - Przed oczyma znów obrazy bezsensownej wojny rozpętanej przez Rosjan. Zniszczenia, ludzkie tragedie, ale też solidarność, odwaga i poświęcenie. Zapamiętam, a jak trzeba, wrócę do Charkowa, Kramatorska, Siewierodoniecka i Hostomla - stwierdził na Twitterze.

W Ukrainie pracuje też korespondent Telewizji Polskiej Tomasz Jędruchów, który przeniósł się do Ukrainy we wrześniu ub.r., po tym jak nie przedłużono mu akredytacji dziennikarskiej w Rosji.

Od wybuchu wojny wydarzenia w Ukrainie relacjonowało też kilkoro innych dziennikarzy TVP, m.in. Marcin Tulicki.

Pajączkowska do Łęskiego: proszę nie kontaktuj się ze mną więcej

W środę Karolina Pajączkowska zapowiedziała na Twitterze swoje relacje z przedmieść Charkowa. - Na jaw wychodzą okrucieństwa popełnione przez Rosjan w okolicach Charkowa. Trwają oględziny pobliskich miejscowości, które dowodzą zbrodni wojennych. Staramy się tam dostać, żeby pokazać Wam ten materiał jako pierwsza telewizja na świecie - stwierdziła.

Odniósł się do tego Jacek Łęski. - Byliśmy tam z Sewerynem Sołtysem kilka dni temu. Rzeczywiście ludzie strasznie pokiereszowani wojną, sporo zniszczeń. Polecam nasz materiał do Wiadomości - napisał, dodając link do wydania „Wiadomości” z zeszłego piątku.

- Oj Jacku Jacku. Wypisywanie na mój temat na grupie wschód to jedno..Ale spokojnie rozumiem.. idzie młodość Proszę nie kontaktuj się ze mną więcej. Ps. Po polsku to każdy relacjonować potrafi ;) - skomentowała Pajączkowska

Według danych Nielsen Audience Measurement w kwietniu br. średnia widownia minutowa TVN wynosiła 351 016 widzów, a udział w rynku oglądalności - 5,8 proc., po wzroście o 50,6 proc. rok do roku.

Natomiast średnia widownia głównego wydania „Wiadomości” wynosiła w kwietniu 2,5 mln osób, z czego 1,75 mln w TVP1, a 750,9 tys. w TVP Info. Rok do roku zmalała o 7,36 proc.

Dołącz do dyskusji: Karolina Pajączkowska relacjonuje w TVP sytuację w Ukrainie, spór z Jackiem Łęskim

37 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
009
Łęski wrócił kobity pilnować.
27 7
odpowiedź
User
Twoję imię/nick
Czego nie dopowiem to dowyglądam. Poza dużymi cyckami, trzeba mieć jeszcze cokolwiek do powiedzenia.
37 16
odpowiedź
User
aaa
To ta co kamizelkę na tyłku nosiła:)
30 10
odpowiedź