SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Unia Europejska analizuje zakup LinkedIn przez Microsoft, chce zmian i dodatkowych wyjaśnień

Według nieoficjalnych informacji organy Unii Europejskiej strzegące wolnej konkurencji analizują umowę o przejęciu LinkedIn przez Microsoft. Unia chce wprowadzenia zmian w niektórych zapisach porozumienia i dodatkowych wyjaśnień ze strony Microsoftu.

czekaj... Article

Informacje na temat wątpliwości, których nabrały władze UE, podała agencja Reuters powołując się na własne źródła w instytucjach wspólnoty.

Według doniesień niepotwierdzonych na razie ani przez UE urzędnicy mają zastrzeżenia dotyczące przejęcia LinkedIn przez Microsoft za kwotę ponad 26 mld dol.

Unijne organy antymonopolowe zażądały ponoć od Microsoftu zmiany niektórych zapisów w umowie (nie wiadomo dokładnie jakich), a także dodatkowych wyjaśnień ze strony amerykańskiego koncernu.

Na razie nie wiadomo jaki będzie efekt interwencji unijnych urzędników i kiedy transakcja przejęcia LinkedIn przez Microsoft zostanie ostatecznie sfinalizowana.

LinkedIn zanotował w III kwartale 2016 r. 8,6 mln dol. zysku oraz 959,8 mln dol. przychodu. Liczba zarejestrowanych użytkowników LinkedIn wzrosła do 466,9 mln.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Unia Europejska analizuje zakup LinkedIn przez Microsoft, chce zmian i dodatkowych wyjaśnień

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl