SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Unikatowy program o Jezusie

Discovery Channel zapowiada nowy program ...

Discovery Channel poinformował na konferencji prasowej, że wiosną przyszłego roku wyemituje nowy program, w którym zostaną ujawnione pochodzące z pierwszego wieku naszej ery, archeologiczne dowody mające potwierdzić życie Jezusa w Jerozolimie.

Dramatyczna opowieść o wykopaniu w Izraelu antycznej wapiennej urny opatrzonej zaskakującym napisem dostarczy widzom nowych informacji o odkryciu tego historycznego reliktu, a także poruszy problem życia rodzinnego Jezusa.

Dwadzieścia aramejskich liter uświadomiło archeologom, że ten wapienny pojemnik jest odkryciem jedynym w swoim rodzaju. Na jednej ze ścianek urny jest bowiem wyryty niezwykły napis: "Jakub, syn Józefa, brat Jezusa".

Program Discovery Channel będzie oparty na odkryciach opublikowanych przez dwumiesięcznik Biblijny Przegląd Archeologiczny (Biblical Archeology Review wydanie listopad/grudzień 2002 r.). Zostanie w nim przedstawiona również dyskusja ekspertów, którzy omówią badania przeprowadzone w celu weryfikacji autentyczności tej stosunkowo prostej, wapiennej urny o długości ok. 0,5 m. Tego typu pojemniki były w owych czasach powszechnie stosowane do przechowywania szczątków ludzkich. W celu zweryfikowania autentyczności znaleziska, oprócz analizy kamienia wapiennego, przeprowadzono również szczegółowe badania patyny i kształtu pisma, a także resztek gleby pozostałych w pojemniku. Badania przeprowadzili niezależnie od siebie: dr André Lemaire, jeden z najlepszych na świecie specjalistów w zakresie epigrafiki (nauki badającej napisy antyczne wykonane na materiałach trwałych), oraz eksperci z Geologic Survey of Israel i Johns Hopkins University.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Unikatowy program o Jezusie

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl