SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Unilever zapowiada, że skróci termin płatności wobec małych agencji marketingowych

Koncern Unilever, właściciel takich marek, jak Dove, Axe, Rexona podejmuje szereg działań mających zapewnić wsparcie w walce z koronawirusem. Jednym z nich mają być tzw. wczesne płatności dla dostawców, w tym dla agencji marketingowych.

Article

Unilever poinformował, że rozważa możliwość „zapewnienia wczesnych płatności” agencjom oraz innym małym i średnim dostawcom, którzy mogą mieć problemy z płynnością finansową w związku z obecną sytuacją związaną z epidemią wirusa COVID-19 (koncern płaci zwykle agencjom, z którymi pracuje za wykonane usługi w terminie 90 dni albo i dłużej).

Firma nie określiła, którzy dostawcy będą objęci wsparciem w ramach przedterminowej płatności, ale rzeczniczka powiedziała: - Mamy szereg mechanizmów wsparcia finansowego i wdrożymy te, które najlepiej zaspokoją konkretne potrzeby naszych dostawców.

Firma udzieli także kredyty wybranym drobnym detalistom, którzy współpracują z Unileverem.

Koncern przeznaczył ponadto 100 mln euro na przeciwdziałanie rozprzestrzenianiu się wirusa, w tym darowiznę na środki dezynfekujące o wartości co najmniej 50 mln euro.

Unilever dostosuje również swoje linie produkcyjne do produkcji płynu dezynfekcyjnego do użytku w szpitalach, szkołach i innych instytucjach. - Świat stoi w obliczu największej próby od dziesięcioleci. Jak dotąd widzieliśmy najbardziej niewiarygodną reakcję zespołu Unilever, zwłaszcza tych, którzy znajdują się na pierwszej linii naszej działalności w fabrykach, centrach dystrybucji i sklepach. Mamy nadzieję, że nasza darowizna wniesie znaczący wkład w ochronę życia ludzi. Wierzymy, że pomagając chronić dochody i miejsca pracy naszych pracowników, dajemy spokój w tych niepewnych czasach. Mamy taką sytuację finansową, że  możemy i powinniśmy udzielić tego dodatkowego wsparcia - powiedział Alan Jope, dyrektor naczelny Unilever. Koncern wykorzystuje również swoje marki do zwalczania zarówno rozprzestrzeniania się wirusa, jak i jego społecznych konsekwencji.

Producent współpracuje z rządem, NHS i partnerami przemysłowymi w Wielkiej Brytanii, aby zapewnić żywność i niezbędne produkty najbardziej zagrożonym. Przekazuje siedem ciężarówek produktów istniejącym bankom żywności i partnerom charytatywnym. - Ponieważ sytuacja w Wielkiej Brytanii i Irlandii uległa eskalacji, będziemy robić wszystko, co w naszej mocy, aby współpracować z naszymi partnerami branżowymi, rządem, NHS i naszymi istniejącymi organizacjami charytatywnymi w celu wspierania najbardziej narażonych na epidemię ludzi, zarówno poprzez przekazywanie darowizn na produkty, jak i poprzez wykorzystywanie naszych marek do docierania do kluczowych odbiorców - powiedział Sebastian Munden, dyrektor generalny Unilevera na Wielką Brytanię i Irlandię.

Dołącz do dyskusji: Unilever zapowiada, że skróci termin płatności wobec małych agencji marketingowych

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Ariadna
Zapłata 90 dni po wykonaniu pracy... to jest po prostu elementarny brak szacunku dla kontrahenta.

Łaskawie firma skróci do ilu? 60 dni?
odpowiedź