SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Unilever zapowiada, że skróci termin płatności wobec małych agencji marketingowych

Koncern Unilever, właściciel takich marek, jak Dove, Axe, Rexona podejmuje szereg działań mających zapewnić wsparcie w walce z koronawirusem. Jednym z nich mają być tzw. wczesne płatności dla dostawców, w tym dla agencji marketingowych.

Article

Unilever poinformował, że rozważa możliwość „zapewnienia wczesnych płatności” agencjom oraz innym małym i średnim dostawcom, którzy mogą mieć problemy z płynnością finansową w związku z obecną sytuacją związaną z epidemią wirusa COVID-19 (koncern płaci zwykle agencjom, z którymi pracuje za wykonane usługi w terminie 90 dni albo i dłużej).

Firma nie określiła, którzy dostawcy będą objęci wsparciem w ramach przedterminowej płatności, ale rzeczniczka powiedziała: - Mamy szereg mechanizmów wsparcia finansowego i wdrożymy te, które najlepiej zaspokoją konkretne potrzeby naszych dostawców.

Firma udzieli także kredyty wybranym drobnym detalistom, którzy współpracują z Unileverem.

Koncern przeznaczył ponadto 100 mln euro na przeciwdziałanie rozprzestrzenianiu się wirusa, w tym darowiznę na środki dezynfekujące o wartości co najmniej 50 mln euro.

Unilever dostosuje również swoje linie produkcyjne do produkcji płynu dezynfekcyjnego do użytku w szpitalach, szkołach i innych instytucjach. - Świat stoi w obliczu największej próby od dziesięcioleci. Jak dotąd widzieliśmy najbardziej niewiarygodną reakcję zespołu Unilever, zwłaszcza tych, którzy znajdują się na pierwszej linii naszej działalności w fabrykach, centrach dystrybucji i sklepach. Mamy nadzieję, że nasza darowizna wniesie znaczący wkład w ochronę życia ludzi. Wierzymy, że pomagając chronić dochody i miejsca pracy naszych pracowników, dajemy spokój w tych niepewnych czasach. Mamy taką sytuację finansową, że  możemy i powinniśmy udzielić tego dodatkowego wsparcia - powiedział Alan Jope, dyrektor naczelny Unilever. Koncern wykorzystuje również swoje marki do zwalczania zarówno rozprzestrzeniania się wirusa, jak i jego społecznych konsekwencji.

Producent współpracuje z rządem, NHS i partnerami przemysłowymi w Wielkiej Brytanii, aby zapewnić żywność i niezbędne produkty najbardziej zagrożonym. Przekazuje siedem ciężarówek produktów istniejącym bankom żywności i partnerom charytatywnym. - Ponieważ sytuacja w Wielkiej Brytanii i Irlandii uległa eskalacji, będziemy robić wszystko, co w naszej mocy, aby współpracować z naszymi partnerami branżowymi, rządem, NHS i naszymi istniejącymi organizacjami charytatywnymi w celu wspierania najbardziej narażonych na epidemię ludzi, zarówno poprzez przekazywanie darowizn na produkty, jak i poprzez wykorzystywanie naszych marek do docierania do kluczowych odbiorców - powiedział Sebastian Munden, dyrektor generalny Unilevera na Wielką Brytanię i Irlandię.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Unilever zapowiada, że skróci termin płatności wobec małych agencji marketingowych

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Ariadna
Zapłata 90 dni po wykonaniu pracy... to jest po prostu elementarny brak szacunku dla kontrahenta.

Łaskawie firma skróci do ilu? 60 dni?
1 0
odpowiedź