SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

UOKiK zgodził się na przejęcie Home.pl przez 1&1 Internet

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał zgodę na przejęcie firmy hostingowej Home.pl przez działającą w tej samej branży spółkę 1&1 Internet. UOKiK, a także Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa, uznały, że transakcja nie stanowi zagrożenia dla konkurencji w tym segmencie.

W trakcie postępowania do UOKiK-u wpłynęły sygnały z rynku wyrażające wątpliwości w sprawie wpływu koncentracji na konkurencję. Dodatkowo, brak było dotychczas publicznie dostępnych i wiarygodnych danych na temat działalności związanej ze świadczeniem usług w chmurze obliczeniowej. Dlatego UOKiK zdecydował o przedłużeniu postępowania o cztery miesiące i przeprowadzeniu badania rynku. Pytania skierowano do ponad 30 podmiotów, m.in. Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej, która wyraziła opinię, że transakcja nie stanowi zagrożenia dla konkurencji.

Analiza przeprowadzona przez UOKiK wykazała, że koncentracja będzie miała największy wpływ na krajowe rynki rejestracji i obsługi domeny krajowej .pl oraz usług hostingowych. Na żadnym z nich nie dojdzie jednak do ograniczenia konkurencji, a przede wszystkim nie zmieni się znacząco struktura tych rynków. Wynika to przede wszystkim z obecnej pozycji home.pl. UOKiK ocenił jednak, że po dokonaniu transakcji 1&1 Internet nadal będzie musiał liczyć się z konkurencją innych przedsiębiorców.

Przejęcie Home.pl przez 1&1 Internet zostało ogłoszone w lipcu 2015 r, wartość transakcji wyniosła 135 mln euro.

Dołącz do dyskusji: UOKiK zgodził się na przejęcie Home.pl przez 1&1 Internet

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl