SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

7 nowych kanałów w Play i UPC Polska

Play wprowadził do oferty większość kanałów Telewizji Polskiej, które wchodziły w skład oferty UPC Polska, ale nie znalazły się w nowych pakietach. Klienci operatora mogą teraz oglądać także stacje: TVP Dokument, TVP Historia, TVP Kobieta, TVP Rozrywka, TVP Polonia i Belsat. Na niektórych łączach działa też TVP ABC. 

screen: YouTube/UPC Polskascreen: YouTube/UPC Polska

Play, który przejął sieć kablową UPC Polska, w maju ub.r. zastąpił jej pakiety własną ofertą. W starej ofercie było 189 kanałów, a w nowej 157. Zabrakło wielu stacji nadawcy publicznego. W lipcu Play dołączył do swojej oferty pięć kanałów TVP: Alfa TVP, TVP Info, TVP Kultura, TVP Nauka oraz TVP Sport.

Jesienią TVP zapewniała, że wkrótce operator może wprowadzić jej następne stacje. - Telewizja Polska prowadzi zaawansowane rozmowy z P4 dotyczące reemisji programów, w tym rozszerzenia portfolio dostępnych dla abonentów programów.  Rozmowy dotyczą zarówno sieci Play, jak również sieci kablowych, których operatorem była spółka UPC Polska - tłumaczyło Wirtualnemedia.pl Centrum Informacji TVP.

Coraz mniej brakujących kanałów w Play

Teraz dołączono także: TVP Dokument, TVP Historia, TVP Kobieta, TVP Rozrywka, TVP Polonia, Belsat i TVP ABC.  Kanał dziecięcy działa jednak tylko na łączu internetowym Play lub UPC Polska. Na dekoderach pojawił się także kanał o ID: TVP World. Użytkownicy forum.satkurier.pl informują, że zamiast niego jest emitowany dubel TVP Polonia. W związku ze zmianami politycznymi w TVP, emisja stacji anglojęzycznej jest zawieszona. Ministerstwo Spraw Zagranicznych zaplanowało w budżecie 74,5 mln zł dla tego kanału, ale o jego przyszłości mają zdecydować nowe władze TVP.

W ostatnich miesiącach Play dołączył TV Republika, Eurosport 2, FilmBox Premium, FilmBox Family, FilmBox Action, FilmBox Extra, FilmBox Arthouse, Kino TV, DocuBox, FightBox i FunBox UHD, które wchodziły w skład starych pakietów. Wciąż brakuje: TVP HD, TVP Seriale, Adventure, AXN Spin, Bollywood TV, FightKlub, Ginx E-sports TV, Golf Channel Polska, Mezzo, Mezzo Live, Novela TV, Sky News, SportKlub i Top Kids.

W ofercie Play są też kanały, które nie były oferowane wcześniej przez UPC Polska. To m.in. Baby TV, Clubbing TV, Duck TV, Deutsche Welle, Eska Rock TV, MTV 80s, Novelas+ i Nuta Gold. Po przejęciu UPC Polska operator zachęca dotychczasowych abonentów tej sieci kablowej do migracji na jego usługi. Wiąże się to z koniecznością wymiany dekodera na Play Box TV.  

Dołącz do dyskusji: 7 nowych kanałów w Play i UPC Polska

12 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ooooooooooooooooooo
Dlaczego teraz wprowadził a przykładowo pół roku temu nie?
odpowiedź
User
ooooooooooooooo
Dlaczego teraz wprowadził a przykładowo pół roku temu nie?

A jednak wprowadził już w lipcu większość. Z samego leadu tego artykułu wynikało coś innego.
odpowiedź
User
M
Co z Mezzo?
odpowiedź