SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

UPC Polska ma 1,43 mln klientów. 580 tys. z dekoderem Horizon, ponad 500 tys. z modemem Connect Box

Na koniec czerwca br. sieć UPC Polska miała 1,43 mln klientów, którzy korzystali łącznie z 2,99 mln usług (RGU). W skali roku pozyskała 14,3 tys. użytkowników telewizji cyfrowej, 30,2 tys. użytkowników internetu i 8,9 tys. klientów telefonii. W I półroczu br. przychody UPC wyniosły 226,4 mln dol., podczas gdy rok temu 197,7 mln dol.

Article

1,210 mln abonentów telewizji

UPC Polska na koniec czerwca posiadało ponad 1,210 mln abonentów telewizji. W minionym kwartale pozyskała 2,5 tys. użytkowników telewizji cyfrowej, a w skali roku - 15,3 tys. Na koniec czerwca miała 1,029 mln takich klientów. Natomiast z telewizji analogowej korzysta 180,6 tys. abonentów (spadek o 2,9 tys. abonentów).Już prawie 580 tys. z nich korzystało z platformy Horizon wprowadzonej do oferty 3,5 roku temu. Użytkownicy Horizona stanowią już 56% bazy klientów telewizji cyfrowej.

66 proc. klientów usług szerokopasmowych ma min. 100 Mb/s

Liczba użytkowników internetu w UPC Polska na koniec czerwca br. wynosiła 1,148 mln, o 30,2 tys. więcej niż rok wcześniej i o 2,4 tys. więcej niż na koniec marca br. Już ponad 500 tys. z nich korzystało z modemu Connect Box, dwa razy więcej niż przed rokiem.

Firma podkreśla, że w minionym półroczu średnia prędkość internetu oferowana klientom wzrosła ze 100 Mb/s do prawie 150 Mb/s. W efekcie już ponad 66 proc. użytkowników tej usługi - o 11 pkt proc. więcej niż na koniec ub.r. - korzystająca z łączy o prędkości ponad 100 Mb/s.

Z kolei liczba użytkowników usług telefonicznych zwiększyła się w skali roku o 8,9 tys. do 636,8 tys.

Łącza światłowodowe UPC Polska docierają już do 3,4 mln gospodarstw domowych. W ciągu kwartału zasięg tej sieci wzrósł o ponad 31 tys. domów, w ciągu roku - o 145,7 tys.

W górę przychody UPC Polska

W I półroczu br. przychody UPC wyniosły 226,4 mln dol., (197,7 mln dol. w analogicznym okresie 2017 r.) W krajowej walucie daje to odpowiednio 789,6 mln zł i 779,7 mln zł (wzrost o 1,2 proc. rok do roku).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: UPC Polska ma 1,43 mln klientów. 580 tys. z dekoderem Horizon, ponad 500 tys. z modemem Connect Box

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Mic
U znajomych dekoder horizon często się wieszał, nawet z drugim modelem były problemy, więc wrócili do starego, ale sprawnego. Za to Connect Box muszą co kilka tygodni resetować, bo przestaje działać albo telefon albo internet.

Stary Technicolor i Mediamoduł CI+ działają u mnie bez zarzutu, a gdybym musiał mieć dekoder, to tylko stary Mediabox. Nie mam wielkich wymagań - telefon, komputer po kablu oraz TV + telefon po WiFi, więc stary, ale przynajmniej stabilny, technicolor wystarcza.

Wciskają ludziom te dziadostwa, ale ja prędzej zmienię operatora, niż wezmę dekoder Horizon albo modem Connect Box.
odpowiedź
User
Max
15 lat temu UPC szanowało klienta; obecnie wciskają na siłę kit
odpowiedź
User
cnfe
Jak wprowadzali Horizona to portale technologiczne zalane były wpisami o bolaczkach tego mediaboxa. Niestesty UPC od zawsze cierpi na brak dobrego fachowca od sprzetu odbiorczego klienta a który miałby moc decyzyjna.
odpowiedź