SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Uważam Rze” staje się miesięcznikiem

Od 25 listopada br. tygodnik „Uważam Rze” (Grupa Gremi) będzie wydawany jako miesięcznik. W nowym cyklu wydawniczym pismo ma stać się rentowne.

Jan Piński, fot. Darek GolikArticle

- Podjęliśmy tę decyzję po długich namysłach i dyskusjach z kierownictwem Grupy Gremi (do której należy tytuł), a celem grupy jest osiągnięcie rentowności przez wszystkie tytuły prasowe GG w 2014 roku - tak decyzję o zmianie cyklu wydawniczego z tygodniowego na miesięczny tłumaczy Jan Piński, redaktor naczelny „Uważam Rze” i prezes wydającej tytuł spółki Uważam Rze (pismo przeniesiono do niej z Gremi Media od października br.)

 - Ostatni rok dla tygodnika „Uważam Rze" nie był łatwy. Pojawiła się silna konkurencja w segmencie tygodników opinii. Jednak zespół, którego tworzenie rozpocząłem 28 listopada 2012 r. zyskał swoich sympatyków i czytelników. To z myślą o nich będziemy wydawać miesięcznik, w którym będziemy robić to samo co do tej pory - podkreśla Piński.

W czerwcu br. „Uważam Rze” zmieniło profil, skupiając się na tematyce skierowanej do małych i średnich przedsiębiorców (zobacz szczegóły). W wrześniu br. prezes Gremi Media Grzegorz Hajdarowicz przyznał, że pismo, podobnie jak „Uważam Rze Historia”, nie jest rentowne (więcej na ten temat).

Szef „Uważam Rze” zapowiada, że dziennikarze i publicyści pisma będą teraz częściej pisać dodatkowe teksty w serwisie uważamrze.pl - na początku w formie komentarzy, a później własnych blogów.

Od początku br. „Uważam Rze” notuje spadająca sprzedaż - w porównaniu z ub.r., kiedy tygodnikiem zarządzał zespół kierowany przez Pawła Lisickiego (został zwolniony pod koniec listopada ub.r., a wraz z nim odeszła cała redakcja). W sierpniu br. średnia sprzedaż ogółem tytułu wyniosła 15 837 egz. wobec 132 995 egz. rok wcześniej (dane ZKDP - zobacz wyniki wszystkich tygodników opinii).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: „Uważam Rze” staje się miesięcznikiem

39 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
kamil
No i URze jest bankrutem.
odpowiedź
User
kornick
A może przekształcić pismo w rocznik, w interesie czytelników i rentowności.
odpowiedź
User
sebastian bazylak
Hajdarowicz -biznesmen stulecia. Zarzyna, aż miło...
odpowiedź