SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Użytkownicy Facebooka będą mogli mieć na nim pięć profili

Meta chce pozwolić użytkownikom Facebooka na korzystanie z maksymalnie pięciu profili powiązanych z jednym kontem na  tej platformie. Profile nie muszą zawierać prawdziwego nazwiska i tożsamości użytkownika. Firma ma nadzieję, że zwiększy to interakcje i posty.

Meta Platforms Inc. zacznie umożliwiać większej liczbie użytkowników tworzenie wielu profili za pomocą swoich kont na Facebooku. Firma chce w ten sposób zachęcać ich do publikowania i udostępniania większej liczby postów na platformie.

W ramach testu niektórzy użytkownicy Facebooka będą mogli utworzyć aż cztery dodatkowe profile, a każdy z nich nie będzie musiał zawierać prawdziwego nazwiska ani tożsamości osoby. Użytkownicy mogą na przykład mieć jeden profil dla przyjaciół, a drugi dla współpracowników, każdy z własnym kanałem. Ale będą mogli komentować lub polubić inny post tylko z jednym profilem.

Czytaj także: Meta z rekordowym spadkiem, kurs akcji w dół o ponad 26 proc. „Facebook się starzeje, a przed VR długa droga”

Meta intensyfikuje wysiłki, aby zwiększyć zaangażowanie w swojej sieci społecznościowej, która notuje powolny wzrost — zwłaszcza wśród młodszych użytkowników. Facebook wcześniej oferował wiele profili, ale w bardziej ograniczony sposób. Na przykład osoby publiczne od lat mogą zarządzać wieloma profilami, a firma pozwala również użytkownikom tworzyć różne tożsamości na randki lub na studia.

Meta zastrzega, że naruszenie zasad na jednym profilu wpłynie na prowadzenie pozostałych kont przez użytkownika.

Rzecznik Facebooka przekazał, że firma ma nadzieję, że dzięki wielu profilom użytkownicy będą tworzyć oddzielne tożsamości dla swoich różnych zainteresowań, takich jak gry, podróże lub jedzenie.

Test nie zmieni sposobu, w jaki Meta oblicza miesięczne lub dzienne sumy aktywnych użytkowników, które są raportowane podczas podawania wyników finansowych. 

Czytaj także: Meta wprowadza zmiany w grze Horizon Worlds po wirtualnym gwałcie zbiorowym na jednej z użytkowniczek

Jak podaje Bloomberg, "wieloprofilowy wysiłek" jest na razie tylko testem i obejmuje niektórych użytkowników z USA i z kilku innych krajów.

Dołącz do dyskusji: Użytkownicy Facebooka będą mogli mieć na nim pięć profili

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
NK wieczna
Nasza Klasa wiecznie żywa. Na NK.pl jak zaczął upadać serwis to najpierw wprowadzili fikcyjne konta (kto nie wierzy niech sprawdzi poprzez Wikipedię i Internet Archive stare artykuły na ten temat). Czekam tylko jak Facebook skróci nazwę oficjalnie do FB. I zamiast facebook.com będzie fb.com.
odpowiedź
User
Adindwa
Zgoda na fejki to koniec tej platformy.
To już nie jest kwestia czy, ale kiedy upadnie.
odpowiedź