SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Użytkownicy serwisów gazet czytają wydania papierowe

81 procent użytkowników gazetowych stron internetowych czyta również wersje drukowane.

Użytkownicy gazetowych stron internetowych dzielą się na dwie grupy: tzw. przechodzących (crossover), czytających wersje drukowane i online oraz korzystających tylko z internetowych wersji (web-only).

Tak wynika z badania przeprowadzonego przez firmę Scarborough Research.

'Crossover users' są zdecydowanie dominującą grupą. 81 procent użytkowników gazetowych stron internetowych czytało w ostatnich siedmiu dniach przed badaniem również tradycyjne, drukowane wersje gazet.

83 procent z nich zgodziło się ze stwierdzeniem: "Lubię czytać prasę drukowaną i odwiedzać stronę mojej gazety online". Natomiast 52 procent z nich pisze lub czyta internetowe blogi, a 46 procent stworzyło swoje profile w serwisie społecznościowym.

55 procent 'web-only users' stanowią kobiety. Najważniejszymi powodami, dla których użytkownicy znajdujący się w tej grupie korzystają z gazetowych serwisów internetowych, są: dostęp do informacji lokalnych, wiadomości ze świata rozrywki oraz informacje o żywności i restauracjach.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Użytkownicy serwisów gazet czytają wydania papierowe

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl