SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Vectra wyłącza kanały analogowe w Warszawie

Sieć kablowa Vectra poinformowała abonentów ze stolicy, że od 1 sierpnia nie będą mogli oglądać wielu stacji w ofercie analogowej. Takie działania operatorów mają skłonić klientów do przejścia na ofertę cyfrową.

Dekoder z Android TVArticle

Odbiór części kanałów dostępnych w pakietach telewizji analogowej będzie niemożliwy. Usunięte zostaną analogowe wersje następujących kanałów: TVP Kultura, Eurosport 1, TLC, National Geographic, TVN Style, Cartoon Network, TVN Turbo, Discovery Channel, TNT. Ponadto, kanały: TVN7, Polsat 2 zmienią swoje miejsce w układzie programowym.

Konieczne będzie ponowne wyszukanie tych programów.

Zobacz także: TVP 4K w Vectrze i małych sieciach kablowych

Kiedy koniec analogu w Vectrze?

Biuro prasowe sieci kablowej Vectra nie zdradza, kiedy całkowicie zrezygnuje z oferty analogowej. – Nieustannie rozwijamy naszą ofertę cyfrową oferując obecnie ponad 200 kanałów telewizyjnych. W tym, ogromna część w jakości HD i coraz częściej w UHD/4K. Tu news z ostatniej chwili  - w naszej ofercie pojawi się z okazji IO kanał Eurosport 4K - informuje nas operator. Sieć kablowa Vectra zamierza zachęcać do przejścia na odbiór cyfrowy.

- Abonenci mają możliwość przejścia na telewizję cyfrową Vectry bez dodatkowych opłat. Wystarczy wyrazić taką chęć, a nasi technicy za darmo odwiedzą klienta w celu instalacji telewizji cyfrowej. A w tej ofercie zamiast np. 30 kanałów w analogu, klient otrzymuje ich - dla przykładu w Pakiecie Złotym - prawie 140 - zapewnia operator.

Zobacz także: Vectra dodaje dziewięć nowych kanałów do oferty, Multimedia – sześć

Kolejni operatorzy rezygnują z analogu

Vectra to niejedyny operator, który stopniowo rezygnuje z przestarzałej oferty analogowej. Proces stopniowego wygaszania telewizji analogowej wszystkie sieci kablowe przeprowadzają od kilkunastu lat. Usunięcie ulubionych kanałów ma motywować klientów do przejścia na odbiór dekodera.

Technologia analogowa była wykorzystywana od końca lat 80, czyli od początku działalności sieci kablowych w Polsce i w czasie świetności pozwalała na odbiór blisko 60 kanałów telewizyjnych. Były jednak nadawane w słabszej jakości obrazu i dźwięku niż tym, na który pozwala telewizja cyfrowa.

Sieci kablowe od wielu lat nie prowadzą już sprzedaży oferty analogowej. Wielu mniejszych operatorów wyłączyło już wszystkie takie stacje. Inni gracze udostępniają w przestarzałej technologii jedynie kilka kanałów, znanych z telewizji naziemnej.   

Zobacz także: TVP Dokument i TVP Kobieta w ofercie sieci Vectra, Multimedia i Orange

Vectra podaje, że ma 1,7 mln klientów, a ze swoją siecią dociera do 4,5 mln gospodarstw domowych. W 2019 r. operator osiągnął wzrost skonsolidowanych przychodów o 8,3 proc. do 833,64 mln zł i spadek zysku netto z 64,42 do 29,8 mln zł.

Dołącz do dyskusji: Vectra wyłącza kanały analogowe w Warszawie

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Rao
Mnie też odwiedził technik Vectry też miał być za darmo a na rachunku potem 160 PLN.
A to nie koniec.
Po pięciu miesiącach dostałem karę 100 zł za nieoddany stary sprzęt który wziął tenże technik.
No lepszej firmy na żerowaniu na abonentach nie znajdziecie.
odpowiedź
User
bromba i inni
4K, 8K, 16K, dodatkowo każdy nowy telewizor powyżej 32 cali jest już w rozdzielczości UHD/4K ..... a wszystkie kablówki w Polsce wciąż jeszcze oferują TV analogową.
odpowiedź
User
miś społeczny
Niech zabierają analog, ale niech dadzą niekodowany cyfrowy pakiet naziemny do odbioru bez pośrednictwa dekodera.
odpowiedź