SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Fundusz Brzoski, Misiaka i Owerki inwestuje milion złotych w Senuto

Senuto - system pomagający zwiększyć ruch w serwisach internetowych - otrzyma milion złotych z funduszu venture capital bValue. Kwota może być zwiększona do 2 mln zł, wraz ze wzrostem udziałów inwestora do 20 proc. po spełnieniu kluczowych wskaźników efektywności. Środki zostaną przeznaczone na rozwój i ekspansję zagraniczną.

Zespół Senuto Article

Senuto to narzędzie służące do zwiększania ruchu z wyszukiwarki Google. Założycielem Senuto jest Damian Sałkowski, mistrz Polski w SEO, który w przeszłości związany był z K2 Internet - w agencji rozwijał spółkę S3. Z firmą związany jest także były prezes spółki Sare, Krzysztof Dębowski.

- Inwestujemy w bardzo dobry produkt, który ma szansę osiągnąć sukces nie tylko w Polsce, ale również za granicą. Zainwestowane środki zostaną przeznaczone na prace rozwojowe dotyczące budowy zaawansowanych algorytmów oraz badanie semantyki języka angielskiego i niemieckiego, a także wsparcie sprzedaży. Ma to umożliwić firmie ekspansję na rynki zagraniczne, zaczynając od Wielkiej Brytanii oraz Niemiec - komentuje Maciej Balsewicz, prezes bValue.

Platforma Senuto skupia w jednym miejscu wszystkie narzędzia wspomagające prowadzenie i analizę działań SEO. Dzięki modułom: audytu, analizy widoczności, bazy słów kluczowych i dedykowanych narzędzi specjalista SEO może na bieżąco kontrolować efekty swojej pracy i analizować witryny pod kątem ich widoczności w wyszukiwarkach internetowych. Senuto udostępnia bazę ponad 100 mln słów kluczowych, kategoryzuje je, określa sezonowość, wskazuje współzależności i estymuje ilość ruchu związanego z poszczególnymi frazami.

W ciągu półtora roku firmie udało się pozyskać ponad 250 klientów w Polsce (m.in. WP, Onet, Agorę, Interię, Vivus, Pracuj.pl, Allani, K2 Internet, Bluerank czy Performace Media), którzy płacą za usługi Senuto.

Jak dodaje Balsewicz, umowa w Senuto jest drugą w rundzie inwestycji w ramach bValue Bridge - subfunduszu programu BridgeAlfa, realizowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Pierwszym startupem dofinansowanym w ramach tego programu jest producent ławek solarnych SEEDiA, który otrzymał 3 mln zł.

Według zapowiedzi prezesa bValue, w ciągu najbliższych kilku tygodni sfinalizowane zostaną kolejne inwestycje.

Fundusz bValue ma w swoim portfolio takie firmy jak CallPage, Jobsquare i Shoplo. Jego udziałowcami są m.in. Rafał Brzoska, Tomasz Misiak, Marian Owerko i Marek Dziubiński.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Fundusz Brzoski, Misiaka i Owerki inwestuje milion złotych w Senuto

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
marketer
gratulacje!!!
8 8
odpowiedź
User
Marek
To narzędzie służy do ANALITYKI witryn, mierzenia ilości ruchu, jakości, pozycji słów kluczowych, itd., a nie do "zwiększania ruchu"! Samo korzystanie z Senuto nikomu nie zwiększy ruchu, takich cudów nie ma. Dałaś się wkręcić Redakcjo w publikację reklamowej laurki...
13 8
odpowiedź