SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Katolickie radio prowadzi zbiórkę na nadajnik. Kosztuje ponad 65 tys. zł

Via Katolickie Radio Rzeszów rozpoczęło zbiórkę pieniędzy na nowy nadajnik. Dotychczasowy, który pracuje na częstotliwości 103,8 MHz na wzgórzu Magdalenka w Malawie, uległ awarii. Stacja wyceniła koszt nadajnika na ponad 65 tys. zł.

Article

Rozgłośnia do udziału w zbiórce zachęca m.in. na Facebooku. Datki można wpłacać przy pomocy aplikacji mobilnej Radia Via, poprzez stronę internetową stacji (szybkie płatności PayU), bezpośrednio na konto („Via” Katolickie Radio Rzeszów, ul. Zamkowa 4, 35-032, Rzeszów, Bank Spółdzielczy w Lubeni, 89 9161 0001 0004 5623 2000 0010), a także w sekretariacie Radia Via od godz. 8 do 16.

- Radio Via od 29 lat realizuje misje ewangelizacyjną nadając na falach 103,8 modlitwy, audycje oraz program, który krzewi kulturę chrześcijańską. W ostatnim czasie, po kilkunastu latach pracy, uległ awarii nadajnik na wzgórzu Magdalenka w Malawie, który przesyła sygnał radiowy na częstotliwości 103,8 FM - informuje nadawca na Facebooku.

Rozgłośnia nadaje przy pomocy wypożyczonego nadajnika

Diecezjalne Radio Via, działające od 1994 roku, utrzymuje się w zdecydowanej części z ofiar słuchaczy. Radio Via na częstotliwości 103,8 MHz nadaje z mocą 10 kW, natomiast w Jaśle (Góra Liwocz) na częstotliwości 94,1 MHz z mocą 1 kW.

- W ostatnim czasie nadajnik o większej mocy uległ awarii. Na szczęście udało się awarię tymczasowo usunąć. Działamy teraz na sprzęcie wypożyczonym, dlatego możecie teraz Państwo nas słyszeć. Może nie o tak szerokim zasięgu, jak było to dotychczas, ale jak włączymy radio w Rzeszowie, okolicach Rzeszowa, nawet kilkadziesiąt kilometrów od Rzeszowa, to nie ma szumów, nie szukamy innej stacji. To jednak rozwiązanie tymczasowe. Trochę jest to naszym i moim zmartwieniem, bo wiąże się to z pracą, wysiłkiem i wydatkami – stwierdził na antenie ks. Jakub Nagi, dyrektor Radia Via.

Zobacz także: Emisje Świadków Jehowy w zakresie FM

Rozgłośnia zamierza kupić włoski nadajnik. - Kilka dni temu skierowałem prośbę w imieniu swoim i całego zespołu, który tworzy radio do Państwa, naszych słuchaczy, o pomoc w zakupie nowego nadajnika. Będzie to nadajnik włoski, który pozwoli przez kolejne lata przekazywać sygnał, treść na częstotliwości 103,8 FM. To wydatek niemały, bo ze wstępnych obliczeń wynika, że 65 tys. Dlatego bardzo Państwa prosimy o wsparcie. Nawet najmniejsza cegiełka, ofiara, przekazana na nasze radiowe konto, będzie dużym dla nas wsparciem. Pamiętajmy, że jak jest nas wielu, jeśli każdy coś do tego koszyka wrzuci, to będzie duże dla nas wsparcie. Za to bardzo dziękuję. Bardzo też proszę, żeby ci, którzy będą chcieli złożyć ofiarę na radio, w tytule przelewu, dali dopisek nadajnik. Abyśmy wiedzieli, że ta pomoc jest konkretnie na ten cel. Z góry dziękuję za wsparcie i proszę o modlitwę za nasze radio, by te prace jak najszybciej wykonać. My odwdzięczamy się modlitwą i naszą pracą, żeby misję nasze radio mogło dalej wypełniać. Pamiętajmy, że razem możemy uczynić więcej – mówił ks. Nagi.

W przeszłości Radio Via było dostępne w multipleksie eksperymentalnym DAB+ firmy Transmisja. W 2021 roku wnioskowała też do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o emisję w MUX lokalnym. Ostatecznie jego operatorem w stolicy Podkarpacia została firma PSN Infrastruktura. Nadawanie na kanale 9B rozpoczęto w połowie stycznia 2022 roku, a w skład rzeszowskiego multipleksu wchodzą: Radio Bezpieczna Podróż, WP Radio, Radio Profeto, Muzo.FM i Radio Leliwa.

Dołącz do dyskusji: Katolickie radio prowadzi zbiórkę na nadajnik. Kosztuje ponad 65 tys. zł

16 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
js
Funduszu Kościelnego im mało? Co za banda...
odpowiedź
User
.
Tadzio niech im dorzuci
odpowiedź
User
Konrad
Akurat stanę w obronie Radia VIA . W przeciwieństwie do Radia Maryja jest to nowoczesna otwarta katolicka rozgłośnia ze świecką muzyką i dużym udziałem lokalnych treści. Nie ma tam pisowskiego szczucia a program radia VIA ma uniwersalny i otwarty charakter. Muzyka podobna jak w ZET i RMF z tym że więcej ciekawych nagrań i znacznie bogatsza playlista.
odpowiedź