SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Viaplay otwiera centrum technologiczne w Barcelonie

Właściciel platformy streamingowej Viaplay zapowiada otwarcie centrum technologicznego w Barcelonie. Chce tam zgromadzić najlepszych specjalistów w zakresie zarządzania produktami, projektowania oraz rozwoju front-end i back-end, by jeszcze mocniej zaistnieć na międzynarodowych rynkach.

Article

Według Viaplay centrum technologiczne zacznie działać w czerwcu tego roku. Dzięki jego otwarciu firma chce wzmocnić swoją pozycję jako atrakcyjnego międzynarodowego pracodawcy w dziedzinie technologii. Jednocześnie planuje wprowadzać kolejne innowacje i dostarczać światowej klasy transmisje streamingowych widzom na swoich wszystkich rynkach.

W komunikacie firmy dodano, że Barcelona niezmiennie plasuje się w czołówce europejskich miast z zaawansowaną technologią, zarówno pod względem liczby start-upów, jak i wysoko wykwalifikowanych deweloperów. Centrum zostanie zintegrowane z operacjami technologicznymi Viaplay w swojej centrali w Sztokholmie, w której obecnie pracuje się przeszło 300 specjalistów z ponad 40 krajów.

Ponadto w przyszłości pracownicy na innych rynkach Viaplay będą mieli możliwość tymczasowej pracy z Barcelony, w zależności od lokalnych przepisów.

- Viaplay to jedna z najszybciej rozwijających się i najbardziej wyrazistych firm technologicznych i rozrywkowych na świecie. Skalowalność i solidność naszej platformy streamingowej umożliwiają ekspansję, co z kolei wymaga od nas przyciągania i utrzymywania najlepszych specjalistów. Ma to kluczowe znaczenie dla sukcesu naszej firmy i zapewnienia, że ​​nadal będziemy przewodzić na tym rynku i wprowadzać innowacje - mówi Anders Jensen, prezes i dyrektor generalny NENT Group, do której należy Viaplay.

- Nasze najnowocześniejsze centrum w Barcelonie pozwoli firmie Viaplay uzyskać dostęp do nowej puli specjalistów z całego świata. Staniemy się jeszcze bardziej konkurencyjni jako pracodawca i będziemy mogli jeszcze szybciej wprowadzać innowacje. Jednocześnie to świetna okazja dla naszych pracowników, aby pracować w tak niesamowitym mieście, jakim jest Barcelona - dodaje Kaj af Kleen, dyrektor ds. technologii i produktu w Grupie NENT.

Viaplay w 11 krajach

Platforma Viaplay działa obecnie w 11 krajach. Wiosną ub.r. pojawiła się w krajach bałtyckich, w sierpniu w Polsce, pod koniec ub.r. w USA, a w marcu w Holandii. Niebawem ma zadebiutować w Wielkiej Brytanii, a później także w Niemczech.

Na koniec roku Viaplay ma mieć ok. 6,5 mln subskrybentów, z czego ok. 4,3 mln w Skandynawii i ok. 2,2 mln na pozostałych rynkach. Z kolei do końca 2025 r. Viaplay ma wzrosnąć do ok. 12 mln subskrybentów, z czego po połowie ma być w Skandynawii i poza tym regionem.

Na koniec grudnia ub.r. z Viaplay korzystało ogółem 4 mln subskrybentów, wobec 3,61 mln na koniec września ub.r. i 3,02 mln na koniec 2020 r. 3,46 mln to użytkownicy z państw skandynawskich, w których platforma działa od kilku lat. Poza Skandynawią Viaplay na koniec czerwca ub.r. miała 17 tys. subskrybentów, na koniec września - 303 tys., a na koniec ub.r. - 547 tys.

W ub.r. Viaplay stała się główną linią biznesową NENT Group - jej przychody zwiększyły się o 21 proc. do 4,39 mld koron szwedzkich. Wpływy koncernu z innych usług subskrypcyjnych zmalały o 9,9 proc. do 4,19 mld koron, a przychody reklamowe wzrosły o 10 proc. do 3,78 mld koron.

Dołącz do dyskusji: Viaplay otwiera centrum technologiczne w Barcelonie

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Xyz
Czekamy na transmisje sportowe w 4K. Marzenia polskich kibiców.
odpowiedź
User
Piotr
Ciekawy fragment
"w przyszłości pracownicy na innych rynkach Viaplay będą mieli możliwość tymczasowej pracy z Barcelony, w zależności od lokalnych przepisów"
odpowiedź