SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Vibovit- oficjalnym partnerem Polskiej Akcji Humanitarnej

Preparat multiwitaminowy Vibovit został oficjalnym partnerem Programu Dziecięcego Polskiej Akcji Humanitarnej w 2003 roku. Firma farmaceutyczna Polfa Kutno, producent preparatu Vibovit, przekazała na rzecz Polskiej Akcji Humanitarnej darowiznę pozwalającą na zapewnienie rocznego zapotrzebowania na witaminy dla dwóch tysięcy dzieci. Drugim partnerem Programu Dziecięcego w tym roku jest hurtownia farmaceutyczna Apofarm z Kielc.

Celem Programu Dziecięcego Polskiej Akcji Humanitarnej jest pomoc dzieciom z rodzin, które nie gwarantują właściwej opieki wychowawczej. Program jest realizowany obecnie w trzech świetlicach środowiskowych: w Warszawie, Toruniu i Łodzi, które opiekują się w sumie kilkuset dziećmi. Świetlice Polskiej Akcji Humanitarnej pomagają bezpiecznie i wartościowo spędzić czas wolny, zapewniają pomoc doświadczonych pedagogów, psychologów i wolontariuszy w odrabianiu zadań domowych, a także rozwijają zdolności i talenty swoich podopiecznych dzięki prowadzonym zajęciom plastycznym, muzycznym, językowym i sportowym.

Świetlice Programu Dziecięcego zajmują się także dożywianiem swoich wychowanków, będąc często jedynym miejscem, w którym dziecko może zjeść w ciągu dnia gorący posiłek. Podczas wakacji i ferii świetlice organizują dla swoich podopiecznych integracyjne wyjazdy na kolonie.

W ramach tegorocznej współpracy partnerzy Programu Dziecięcego planują zorganizowanie kampanii informacyjnej dotyczącej działalności placówek objętych Programem oraz konkursu plastycznego dla dzieci ze wszystkich świetlic.

Vibovit to linia preparatów zapewniająca dzieciom i młodzieży wszystkie potrzebne witaminy w okresie intensywnego wzrostu. Vibovit wzmacnia organizm, zwiększa odporność i zapewnia szybszą rekonwalescencję w czasie ewentualnych chorób. Przy tworzeniu składu preparatu zostały wzięte pod uwagę polskie normy żywieniowe dla dzieci, a w pracach brali udział specjaliści z Instytutu Matki i Dziecka. Skład i dawkowanie Vibovitu opracowano na podstawie wyników najnowszych badań dotyczących żywienia dzieci i młodzieży oraz zaleceń Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Vibovit- oficjalnym partnerem Polskiej Akcji Humanitarnej

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl