SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Video Brothers ze wzrostem wpływów o 25 proc. i 2,5 mln zł zysku

Spółki Video Brothers i Video Brothers Music zajmujące się obsługą treści wideo i muzycznych w ub.r. zanotowały łącznie 7,59 mln zł przychodów sprzedażowych, o 25,3 proc. niż ta pierwsza rok wcześniej, oraz 2,55 mln zł zysku netto.

Article

Przychody sprzedażowe Video Brothers zmalały rok do roku z 6,05 do 4,89 mln zł, natomiast uruchomiona w maju ub.r. spółka Video Brothers Music zanotowała 2,7 mln zł wpływów.

Ta pierwsza w sprawozdaniu złożonym w KRS wyliczyła, że obsługiwała w ub.r. 310 kanałów na YouTubie: w ciągu rogu zakończyła współpracę z 40, zaczęła z 35 (m.in. Grupy 4fun Media, Radia Kampus, Hirka Wrony, Dakanna, Wojciecha Krzyżaniaka i Krzysztofa Jaroszyńskiego) oraz uruchomiła dziesięć własnych.

Łącznie kanały obsługiwane przez firmę miały 27,6 mln subskrybentów, a zamieszczone treści notowały średnio 440 tys. odtworzeń miesięcznie. Spółka podkreśliła, że zwiększyła wpływy z pośrednictwa w sprzedaży i obsłudze kampanii video typu in-stream i bumper ads w ramach systemu Google Ads.

Z kolei Video Brothers Music specjalizuje się w obsłudze twórców muzycznych i podcasterów. Do spółki z Video Brothers przeniesiono ponad 50 kanałów youtube’owych o profilu muzycznym.

Na minus zmiany w algorytmie YouTube’a i nowe podatki

Jako czynniki negatywnie wpływające na wyniki agencji w ub.r. wymieniono natomiast m.in. globalny kryzys na rynku reklamowym po wybuchu epidemii, zmiany w algorytmie rekomendacji YouTube (spowodowały globalne ograniczenie liczby wyświetleń na kanałach i automatycznie zmniejszenie zasięgów dla lokowanych produktów przy rosnącej presji do oznaczania audycji sponsorowanych) oraz zakończenie przez firmę współpracy z kanałami wykazującymi mniejszą aktywność oraz naruszającymi regulamin YouTube’a.

Wskazano też przyczyny stricte finansowe: obniżenie o ponad połowę rentowności treści dziecięcych w związku z wejściem w życie amerykańskiej ustawy o ochronie prywatności dzieci w internecie, nałożenie na Google podatku źródłowego od wyświetleń z terytorium USA w ramach AdSense (internetowy koncern koszty tej daniny przeniósł na dostawców treści) oraz problemy z płynnością finansową kontrahentów z gałęzi najmocniej dotkniętych skutkami pandemii.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

W ub.r. koszty wytworzenia przez Video Brothers sprzedanych produktów poszły w górę z 2,85 do 3,47 mln zł, a koszty ogólnego zarządu - z 641,4 do 831 tys. zł.

Spółka w sprawozdaniu podała, że przeznaczyła duże środki na licencje (m.in. do profesjonalnych treści fabularyzowanych z przeznaczeniem do emisji na rynkach USA, Europy Środkowo-Wschodniej i w krajach arabskich) pod kątem prognozowanego na br. ożywienia gospodarczego.

Z kolei spółka Video Brothers Music w ub.r. zanotowała 280,2 tys. zł kosztów sprzedanych produktów, towarów i materiałów, 205,5 tys. zł kosztów ogólnego zarządu i zapłaciła 199,4 tys. zł podatku dochodowego.

Firma osiągnęła 2,21 mln zł zysku sprzedażowego i operacyjnego oraz 2,01 mln zł zysku netto.

Video Brothers chce mieć w br. 6,5 mln zł wpływów

W br. spółka Video Brothers chce przenieść wszystkie swoje treści muzyczne do Video Brothers Music.

Spółka planuje, że w związku z ożywieniem gospodarczym zanotuje w br. 6,5 mln zł przychodów oraz 2 mln zł zysku netto.

Video Brothers ani Video Brothers Music nie korzystały w ub.r. z żadnej formy pomocy publicznej po wybuchu epidemii. Prezesem i właścicielem obu spółek jest Łukasz Skalik.

W poniższym zestawieniu wyników spółki Video Brothers bieżący rok obrotowy do 2020, a poprzedni - 2019

Dołącz do dyskusji: Video Brothers ze wzrostem wpływów o 25 proc. i 2,5 mln zł zysku

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
GI JANE
widać że pandemia niektórym służy :)
odpowiedź
User
jb
Szanuje za niewyciąganie łapy po pisowskie zapomogi. Dobry wynik panie Skalik
odpowiedź
User
Aga Jamek
Fajna ekipa. Przyglądam im się z bliska od 2 lat. Ich sukces to skupienie na efektach i działaniach również poza YouTube i unikanie rozgłosu. W Polsce niewiele ostało sie tych sieci youtuberskich. Jak widac można na tym coś zarobić.
odpowiedź