SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Visa i Revolut rozszerzają współpracę. Aplikacja wchodzi na 24 nowe rynki

Firma Visa i startup Revolut oferujący aplikację do zarządzania finansami rozszerzają dotychczasową współpracę, w wyniku której Revolut pojawi się na 24 nowych rynkach poza Europą. Wśród nich są między innymi Australia, Rosja i Stany Zjednoczone.

Article

Revolut powstał w lipcu 2015 r. i wprowadził na rynek aplikację służącą do nowoczesnego zarządzania finansami, dokonywania przelewów i zakupów, także za pomocą karty płatniczej. Użytkownicy mogą założyć oparte na aplikacji konto Revolut, bezprowizyjnie płacić nim za granicą, wymieniać i przechowywać środki na koncie lub wysyłać przelewy krajowe i międzynarodowe bez marży i dodatkowych opłat, po kursie międzybankowym.

W Polsce Revolut funkcjonuje od marca 2018 r. Według najnowszych danych aplikacja ma obecnie ponad 7 mln użytkowników globalnie, w Polsce korzysta z niej blisko 700 tys. klientów.

Na początku sierpnia br. Revolut ogłosił oficjalnie uruchomienie platformy do bezprowizyjnego handlu akcjami. Teraz zapowiedziano, że Revolut i Visa rozszerzyły wzajemną współpracę, która pomoże w globalnej ekspansji startupu.

Jak wyjaśniają partnerzy dzięki wykorzystaniu marki i skali kart Visa na świecie Revolut będzie w stanie zaoferować usługi w pięciu nowych regionach, dotrzeć do 24 nowych rynków i operować w sumie w 56 krajach. W ramach ustaleń, w trakcie globalnej ekspansji Revolut będzie w pierwszej kolejności oferował karty Visa.

W ramach kontynuacji współpracy Visa pomoże Revolut wejść na nowe rynki, których lista obejmie z początku Australię, Brazylię, Kanadę, Japonię, Nową Zelandię, Rosję, Singapur oraz Stany Zjednoczone, a następnie Argentynę, Chile, Kolumbię, Hong Kong, Indie, Indonezję, Koreę Południową, Malezję, Meksyk, Filipiny, Arabię Saudyjską, RPA, Taiwan, Tajlandię, Ukrainę i Wietnam.

- Cieszymy się z kontynuacji i rozwoju naszej współpracy z Visa, globalnym liderem w cyfrowych płatnościach, z którym realizujemy wspólną wizję natychmiastowych, innowacyjnych płatności - zaznaczył w komunikacie Nik Storoński, współzałożyciel i CEO Revolut.  - Nowy globalny kontrakt z Visa pojawił się we właściwym momencie, ponieważ rozpoczynamy proces wchodzenia na wiele nowych rynków, by zaoferować użytkownikom na całym świecie większą kontrolę nad finansami, elastyczność i innowacyjne funkcje Revolut, z których Europejczycy korzystają już kilka lat.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Visa i Revolut rozszerzają współpracę. Aplikacja wchodzi na 24 nowe rynki

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl