SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

W 2016 roku zdrożeje abonament radiowo-telewizyjny

Od 1 stycznia 2016 roku o kilka procent podniesiona zostanie wysokość abonamentu radiowo-telewizyjnego.

fot. Shutterstock.com Article

Opłata za używanie odbiornika radiowego od przyszłego roku wynosić będzie 7 zł miesięcznie, czyli o 50 groszy więcej niż obecnie. Natomiast opłata za używanie odbiornika telewizyjnego lub radiowego i telewizyjnego wzrośnie z 21,50 zł do 22,90 zł.

- Decyzja o nowych stawkach podyktowana jest koniecznością zapewnienia przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji stabilności finansowej mediom publicznym w obliczu coraz niższej ściągalności abonamentu pochodzącego z bieżących wpłat - podała Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji w komunikacie przesłanym do Wirtualnemedia.pl.

Rada podkreśla, że zmiana stawek nie wpłynie na sytuację ekonomiczną osób ustawowo zwolnionych z opłat, znajdujących się w katalogu zawierającym 22 grupy.

Ze sprawozdania KRRIT wynika, że w 2014 roku obowiązku wnoszenia opłat abonamentowych nie wypełniało aż 2,69 mln gospodarstw domowych. Wpływy z abonamentu radiowo-telewizyjnego przekazane mediom publicznym wyniosły w ub.r. 732,5 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: W 2016 roku zdrożeje abonament radiowo-telewizyjny

13 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
plusk
W 2016 to pisiory dorwą się do konfitur.
12 20
odpowiedź
User
doc Piernik
Doliczcie do tego jeszcze 5 złotych jakie płaci TVP kablówka za oglądanie TVP w Kablu np. UPC i wychodzi że TVP kosztuje 27,90 . Koszty wszelkie się liczą .
21 10
odpowiedź
User
toni
TO JEST SKANDAL NA SKALĘ EUROPEJSKĄ,CZY TYCH ZŁODZIEI I OSZUSTÓW NIKT NIE POTRAFI USUNĄĆ Z TVP,W JAKIM KRAJU MY ŻYJEMY???
37 9
odpowiedź
User
volej
Za co ?!! Za te niekończące się reklamy i powtórki ?!!! Za ten wciskany kit i chłam ?!!! Za te zajadłe i wściekłe gęby polityków i dziennikarzy ?!!! Za tych wszystkich złotoustych i wszystkowiedzących , którzy poza nieustającym jazgotem i tokowaniem , NICZEGO dobrego dla tego kraju nie zrobili ?!!! ZA CO ?!!!
33 8
odpowiedź
User
andol
Debile. Gdyby obniżyli abonament do 5 zł. zarobiliby więcej. Ale nie! wolą ścigać karnie i niszczyć obywatelom spokój. Schorowańcy, pieprzą głupoty, że nie mają pieniędzy na rozwój telewizji. Łgarze przebijają swoją głupotę nawet ŁGARZY ruskich.
22 10
odpowiedź