SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

W 2020 roku ponad 6 mld smartfonów i tabletów na rynku, 101 mld dolarów z aplikacji

W 2020 roku na świecie będzie używanych ponad 6 miliardów smartfonów i tabletów, sklepy z aplikacjami mobilnymi zanotują 284 miliardy pobrań, a przychody producentów programów wzrosną do 101 miliardów dolarów - prognozuje firma analityczna App Annie.

Article

W raporcie zawierającym prognozy dla rynku mobilnego na najbliższe lata analitycy App Annie wyjaśniają, że na dynamiczny wzrost tego segmentu będzie miało wpływ kilka elementów - spadające ceny smartfonów i tabletów, rosnąca ich liczba na rynku, a także coraz większa liczba oferowanych aplikacji i usług oraz dłuższy czas, jaki użytkownicy będą poświęcać na korzystanie z tej oferty.

Prognozy wskazują, że do 2020 r. liczba urządzeń mobilnych działających na świecie wzrośnie z obecnego 2,6 mld do 6,2 mld sztuk. Użytkownicy smartfonów i tabletów na aplikacje wydadzą w br. 50,9 mld dol. - to wzrost o 24 proc. w porównaniu z rokiem 2015. Z kolei w 2020 r. przychody producentów programów przekroczą 101 mld dol., a więc prawie dwukrotnie więcej niż obecnie. Przychody z aplikacji generowane przez jedno urządzenie wzrosną z obecnych 15,4 dol. do 16,2 dol.

W br. liczba pobrań aplikacji ze sklepów internetowych przekroczy poziom 147 mld i będzie wyższa o 33 proc. w porównaniu z rokiem poprzednim. Z kolei za 4 lata aplikacje zostaną ściągnięte przez użytkowników pond 284 mld razy.

Za coraz większą liczbę pobrań aplikacji w przyszłości odpowiadać będzie głównie region Azji i Pacyfiku. W br. użytkownicy z tej części globu pobiorą w sumie 79,6 mld programów, a w 2020 r. liczba ta osiągnie poziom 162,2 mld. W ślad za tym rosnąć będą wydatki mieszkańców Azji na aplikacje mobilne - w 2020 r. będą oni odpowiedzialni za ponad połowę przychodów producentów - 57,5 mld dol.


Według prognoz największym beneficjentem rosnącej popularności aplikacji będzie w najbliższych latach sklep Google Play, który w 2020 r. zanotuje ponad 166 mld pobrań potrajając tym samym wynik osiągnięty w ub.r. Na drugim miejscu znajdą się inne sklepy oferujące aplikacje do systemu Android z łączną liczbą pobrań na poziomie 80,3 mld pobrań i wzrostem o 158 proc. Z kolei aplikacje dedykowane platformie iOS zanotują wzrost pobrań o 46 proc., co w 2020 r. da liczbę 35,2 mld. Nieco inaczej będą wyglądały statystyki dotyczące przychodów producentów aplikacji. Najwięcej (44,8 mld dol.) przyniosą programy do iOS.


Analitycy App Annie przewidują też, że choć w najbliższych latach największe przychody (74,6 mld dol. w 2020 r.) przypadną producentom mobilnych gier, to największą dynamikę wzrostu ujrzą deweloperzy innych aplikacji, a w 2020 r. ich przychody osiągną poziom 26,4 mld dol.

Dołącz do dyskusji: W 2020 roku ponad 6 mld smartfonów i tabletów na rynku, 101 mld dolarów z aplikacji

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl