SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

W niedzielę finał WOŚP w TVP

W przygotowania i pracę podczas transmisji, ze strony telewizji, zaangażowanych jest około 1000 osób.

Już w niedzielę odbędzie się finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który jest zarazem największym przedsięwzięciem realizacyjnym Programu 2 i Telewizji Polskiej S.A.

- Jego skalę mogą zobrazować następujące liczby: 13 studiów telewizyjnych, 10 wozów transmisyjnych oraz tyle samo reporterskich, około 500 ekip reporterskich, tysiące kilometrów łączy telewizyjnych i setki kilometrów światłowodów. W trakcie całodziennej relacji około 80 połączeń z ośrodkami regionalnymi, obraz z 200 kamer, 8 godzin emisji w Programie 2 i równoczesna transmisja w TV Polonia oraz w telewizji interaktywnej iTVP.  W przygotowania i pracę podczas transmisji, ze strony Telewizji, zaangażowanych jest około 1000 osób - podało biuro prasowe TVP.

W tym roku, już 8 stycznia, wozy satelitarne TVP  przekażą wydarzenia z następujących miast: Kołobrzegu, Krynicy Górskiej, Żmigrodu, Kłodzka, Krosna, Giżycka i Włocławka. Wozy transmisyjne ustawione są w Suwałkach, Gdyni, Mysłowicach, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Poznaniu i Wrocławiu. Po województwie kujawsko-pomorskim przemieszczać się będzie specjalny pociąg, który zawita m.in. do Solca Kujawskiego, Serocka, Koronowa, Mąkowarska, Gostycynia, Miana, Jastrzębia Pomorskiego, Rypina, Mełna i przywiezie relacje reporterskie z tych i jeszcze wielu innych miejscowości. W koncertach oraz innych imprezach w całym kraju, uczestniczyć będą gwiazdy Programu 2 – Grażyna Torbicka, Agata Młynarska, Katarzyna Dowbor, Katarzyna Obara, Michał Fajbusiewicz, Anna Dymna,  Jolanta Fajkowska  i wielu przyjaciół ,,Dwójki”. 

W  orkiestrowy graniu wspomogą TVP znani i lubiani uczestnicy programu „Europa da się lubić”. Steve Terret będzie na targu rybnym w Gdyni, Conrado  Moreno pojedzie do Suwałk, Teofilos Vafidis do Krynicy, Ola Niezwiestna do Krakowa, Ela Duda wystąpi w Kielcach, Dmitri Srelnikow będzie na koncercie w Wola Parku, natomiast Mojca Tirs i Dragan Skrobić – w studiu warszawskim.

Specjalne ,,orkiestrowe” wydania zaplanowała „Panorama”, łączenia na żywo i felietony na temat WOŚP przewidziano w "Teleexpresie” i „Wiadomościach”. W trakcie finału reporterzy odwiedzają kilkadziesiąt miast, miasteczek i miejscowości, i z każdego z nich nadadzą relacje na antenie ogólnopolskiej lub lokalnej oraz w wydaniach specjalnych „Panoramy”.

W kulminacyjnym momencie Finału o godzinie 20.00, kiedy tradycyjnie zapalane jest „Światełko do nieba”, wydarzenie to zobaczą widzowie  w Programie 1, Programie 2 i TV Polonia.

Pieniądze zebrane podczas tegorocznego, XIV Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, przeznaczone zostaną na zakup sprzętu ratującego życie dzieciom poszkodowanym w wypadkach, w tym również na naukę udzielania pierwszej pomocy.

Pierwszy Finał odbył się 3 stycznia 1993 roku i poświęcony był ratowaniu życia noworodkom z wrodzonymi chorobami serca. Kolejne finały miały na celu, między innymi:  pomoc szpitalom noworodkowym, pomoc w  zakupie sprzętu dla klinik onkologicznych, ratowanie życia dzieci, które uległy wypadkom.

Prace nad każdą następną edycją Finału rozpoczynają już się wiosną - pierwsze rozmowy, ustalenia, dyskusje, poszukiwanie nowych rozwiązań. Najczęściej we wrześniu krystalizuje się temat i do pracy włączają się oddziały terenowe Telewizji Polskiej.  Od ich pracy zależy nie tylko techniczne przygotowanie transmisji – najczęściej są animatorami wydarzeń w swoim regionie. Odbywają dziesiątki spotkań, przemierzają nieraz setki kilometrów, aby do idei Wielkiej Orkiestry przekonać nie tylko lokalne społeczności, ale i władze lokalne i lokalnych przedsiębiorców.

Każdy Finał to praca zespołowa – wszyscy, blisko tysiąc osób zaangażowanych ze strony Telewizji – pracuje z wielkim zaangażowaniem. Technicy, mechanicy, obsługa planu, kierownicy produkcji, redaktorzy, realizatorzy wizji, dźwięku i światła, reżyser i Jurek Owsiak – wszyscy mają jeden cel: profesjonalny produkt końcowy swojej pracy, bo od tego zależy, ilu potrzebującym dzieciom uda się pomóc – informuje Wirtualnemedia.pl biuro prasowe TVP.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: W niedzielę finał WOŚP w TVP

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl