SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

W USA Messenger i Snapchat częściej pobierane niż mobilny Facebook, w Polsce liderem YouTube (TOP30 aplikacji mobilnych)

Zarówno dane ze Stanów Zjednoczonych, jak i ostatnie wyniki badania androidowych aplikacji mobilnych w Polsce pokazują, że najpopularniejsze są aplikacje społecznościowe i komunikatory. W USA liderem jest Facebook przed YouTube’em (chociaż szybciej rośnie popularność Messengera i Snapchata), w naszym kraju YouTube wyprzedza Facebooka.

Article

Według badania firmy SurveyMonkey Intelligence, w pierwszym półroczu 2016 roku aplikacją, z której użytkownicy ze Stanów Zjednoczonych korzystali najczęściej jest Facebook. W samych USA ma ponad 136 mln aktywnych użytkowników.

Na drugim miejscu znalazł się YouTube z 134,8 mln użytkowników, a na trzecim Facebook Messenger z wynikiem 120,4 mln użytkowników.

Najczęściej używane aplikacje znalazły się także w czołówce aplikacji najczęściej pobieranych ze sklepów z aplikacjami. W tym zestawieniu króluje Messenger (prawie 60 mln pobrań w I półroczu br.).

Na drugim miejscu znalazł się Snapchat (54,5 mln pobrań, w zestawieniu najczęściej wykorzystywanych programów ta aplikacja zajęła 13. miejsce), na trzecim zaś Facebook, z wynikiem 45,8 mln pobrań. YouTube, który znalazł się na podium w pierwszym zestawieniu, pod względem liczby pobrań uplasował się na 7. pozycji.

Jak wynika natomiast z pomiarów platformy Mobigate, która bada zachowania polskich użytkowników urządzeń z systemem Android, w czerwcu br. największy zasięg miała aplikacja YouTube’a - 63,12 proc. Ponadto odnotowano w niej najdłuższy średni czas korzystania przez użytkownika - 6 godzin i 8:07 minuty.

Na podium, podobnie jak w USA, znalazły się jeszcze Facebook i Facebook Messenger. Z głównej aplikacji Facebooka korzystało w czerwcu br. 49,58 proc. użytkowników Androida w Polsce, a średni czas spędzony w aplikacji wyniósł 4 godz. i 42:58 min. Dane dla Messengera to 47,92 proc. zasięgu oraz średni czas na poziomie 1 godz. 18:05 min.

Dołącz do dyskusji: W USA Messenger i Snapchat częściej pobierane niż mobilny Facebook, w Polsce liderem YouTube (TOP30 aplikacji mobilnych)

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl