SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Wadliwe wiązania narciarskie

Komisja Europejska ostrzega konsumentów przed niebezpiecznymi wiązaniami narciarskimi.

Generalna Dyrekcja Zdrowia i Ochrony Konsumentów Komisji Europejskiej (DG SANCO) 5 lutego br. ostrzegła instytucje konsumenckie wszystkich krajów członkowskich UE o ryzyku odniesienia poważnych obrażeń na skutek użytkowania wiązań narciarskich dostępnych na rynku brytyjskim. Komisję powiadomiły o fakcie władze Wielkiej Brytanii.

Zawiadomienie dotyczy wiązań narciarskich firmy Marker Demo, model M1 11.0 D, numer produktu 6778F1SE .

Wiązania te są dołączane również do nart następujących firm: Apache Outlaws, Renons, Crossfires, Strykers oraz Moto Cross K2.

Wiązania stwarzają poważne ryzyko odniesienia obrażeń przez konsumentów. W pewnych okolicznościach wiązania, wskutek kopnięcia lub uderzenia użytkownika sprzętu, uwalniają mocowania butów, które zaczynają przesuwać się w przód i w tył. Obrażenia mogą być rezultatem uwolnienia butów z nart.

Do tej pory zanotowano cztery wypadki w USA i jeden w Wielkiej Brytanii. Produkt pochodzi z Niemiec skąd trafia do dystrybutorów w Irlandii i Wielkiej Brytanii. Komisja poprosiła kraje członkowskie o sprawdzenie, czy wspomniane wiązania są w sprzedaży na ich rynkach.

Wiązania narciarskie można dostosować do różnych rozmiarów butów także w wypożyczalniach sprzętu. Tylnie i przednie, dające się regulować zabezpieczenia butów, są przytwierdzone za pomocą specjalnej dźwigni. Europejskie Centrum Konsumenckie zaleca ostrożność konsumentom wybierającym się na narty zagranicę, gdzie mogą korzystać z wypożyczalni nart. Osoby planujące zakupy na wciąż trwających wyprzedażach sprzętu również powinny zwrócić uwagę na markę kupowanych wiązań i nart.

Brytyjskie władze przesłały ostrzeżenie za pomocą Rapid Alert System dla produktów nie żywnościowych (RAPEX). System ten umożliwia państwom członkowskim oraz Komisji Europejskiej błyskawiczną wymianę informacji o niebezpiecznych produktach i działaniach podejmowanych w celu usunięcia ich z rynku.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Wadliwe wiązania narciarskie

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl